تلاش رسانه‌ها برای ترغیب به خودمراقبتی در برابر کرونا ضرورت دارد

تبریز- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی بر لزوم تلاش رسانه‌ها برای افزایش حساسیت مردم نسبت به شیوع کرونا و خودمراقبتی در برابر آن تاکید کرد.

محمد محمدپور روز جمعه در یک گفت و گوی خبری با اشاره به وضع کنونی بیماری کرونا گفت: اکنون طبق اعلام مسوولان وزارت بهداشت، آذربایجان شرقی در شیوع بیماری کرونا به وضعیت قرمز رسیده و این موضوع نگرانی هایی به همراه داشته است. 

وی ادامه داد: متاسفانه حساسیت مردم نسبت به بیماری کرونا در مقایسه با ماه های گذشته کاهش چشمگیری داشته در حالی که این بیماری از بین نرفته و مبتلایان به آن در آذربایجان شرقی طبق آمار رو به افزایش است. 

محمدپور با اشاره به وظیفه خطیر اصحاب رسانه و فعالان عرصه اطلاع رسانی گفت: از رسانه های استان می خواهیم نسبت به ایجاد حساسیت بیشتر در مورد بیماری در بین مردم اقدام کرده و اطلاع رسانی کافی را در این زمینه داشته باشند.

دبیر شورای اطلاع رسانی آذربایجان شرقی ادامه داد: از دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز می خواهیم اطلاعات لازم در خصوص مناطق پر خطر، رفتارهای مراقبتی و شکل جدید بیماری را در اختیار صدا و سیما و سایر رسانه های آذربایجان شرقی بگذارند.

وی نقش روابط عمومی های ادارات، سازمان ها و بویژه بخش های خدمات رسان را در گسترش آموزش های عمومی و ترغیب و تشویق کارکنان و مردم برای جدی گرفتن شیوع کرونا و مراقبت از خود، همنوعان و عزیزانشان، بسیار مهم ارزیابی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =