۲۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۵
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83826085
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آتش در منطقه میانجنگل فسا فرو نشست

شیراز _ایرنا _ آتش سوزی گسترده که از ساعت‌های نخست امروز در منطقه زیست محیطی میانجنگل فسا زبانه کشیده بود با همراهی نیروهای مردمی و محیط زیست خاموش شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس روز پنجشنبه از گستردگی آتش سوزی در منطقه پانعل و آب آسمانی در منطقه حفاظت شده میانجنگل فسا خبر داد و افزود : ساعت ۱۰/۳۰ امروز  در منطقه پانعل و آب اسمانی میانجنگل فسا آتش سوزی رخ داد. 

حمید ظهرابی افزود : این آتش سوزی با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت محیط زیست فارس، مشارکت جدی مردم منطقه، فرمانداری فسا، نیروی انتظامی، بسیج، سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی و همراهی بی سابقه اهالی روستاییان منطقه و مردم محلی از جمله روستاهای حسین اباد، آب آسمانی و محمود آباد در ساعت ۵ بعد از ظهر آتش فرو نشست.

این مسوول اضافه کرد : در حال حاضر عملیات پایش با حضور نیرو های محیط زیست و هلال احمر و مردم محلی در حال انجام  می است و نیرو های مستقر جهت اطمینان از شعله ور نشدن مجدد آتش سوزی در منطقه حضور دارند .

ظهرابی همچنین بیان داشت: منطقه حفاظت شده میانجنگل فسا منطقه ای جنگلی با پوشش غالب بنه و بادام ، کهکم ، ارژن زالزالک و سایر گونه های گیاهی از جمله تنگرس و بوته های گون و سایر گونه های مرتعی است و ارزش فراوانی به عنوان ذخیره گاه زیست محیطی دارد. 

وی گفت: این آتش سوزی در ضلع شمالی منطقه حفاظت شده میانجگل فسا اتفاق افتاد و برآورد های اولیه حاکی از این است که به حدود ۵۰ هکتار از مراتع و جنگل ها آسیب وارد شده اما اکثر درختان در داخل محدوده آتش‌ سوزی به طور جدی صدمه ندیده اند ولی به پوشش مرتعی آسیب  وارد شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در ادامه افزود: بررسی های دقیق کارشناسی در حال انجام است و  گزارش بعدی به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی گفت : با مشارکت همگانی به رغم وزش شدید باد و پوشش غنی جنگلی و مرتعی با فداکاری و همتی مثال زدنی از وقوع یک فاجعه زیست محیطی جلوگیری شد.

منطقه میانجنگل فسا در فاصله ۹۵ کیلومتری جنوب شیراز در استان فارس قرار دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها