۲۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۰۹
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 83826071
۰ نفر

برچسب‌ها

سومین محموله بچه‌ماهی در رودخانه چلوند آستارا رهاسازی شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره شیلات آستارا از رهاسازی سومین محموله بچه‌ماهی به تعداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه، در رودخانه چلوند این شهرستان، به منظور غنای ذخایر آبزیان خبر داد.

صادق خاصی پور روز پنجشنبه در حاشیه رهاسازی بچه ماهی ها گفت: بچه ماهی‌ها در مرکز بازسازی ذخایر آبزیان شهید انصاری رشت تکثیر شده اند و یک تا سه گرم وزن دارند و در ۲ مرحله قبلی، حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در رودخانه چلوند رهاسازی شده بود.

وی اظهار کرد: باید به منظور زنده ماندن بیشتر بچه ماهی‌ها، رودخانه آب کافی و مصب مناسب داشته و فاقد آلودگی سموم کشاورزی و پساب صنعتی و شهری باشد.

وی بیان کرد: رودخانه‌های حاشیه خزر بستر ترمیم ذخایر دریایی، تولید مثل و تخم ریزی ماهی‌های استخوانی است و آب مناسب آنها امکان رهاسازی میلیون‌ها قطعه بچه ماهی را فراهم می‌کند.

فرماندار آستارا هم در بازدید از رهاسازی ماهی ها گفت: رودخانه چلوند از مهمترین زیستگاه های طبیعی انواع ماهیان استخوانی است و باتوجه به امرار معاش اغلب اهالی از صیادی و کاهش ذخایر آبزیان، تکثیر و رهاسازی بچه ماهی ها در رودخانه ها باید ادامه یابد.

حسن رستم زاد اظهار کرد: در سال گذشته ۱۲۰ میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی و خاویاری در رودخانه‌های منتهی به دریای خزر رهاسازی شده بود اما صید قاچاق و آلودگی رودخانه‌ها مانع رشد و رسیدن بچه ماهی ها به تور صیادان می شود.

گیلان با سه مرکز تکثیر ماهی شهید انصاری رشت، شهید بهشتی سنگر و سیاهکل از استان‌های مهم تکثیر آبزیان است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و ساحل دریای خزر قرار دارد و در ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی آن، ماهی استخوانی صید می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =