کتابخانه‌های عمومی زنجان از ابتدای تیر بازگشایی می‌شوند

زنجان _ ایرنا _ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: کتابخانه‌های عمومی این استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین شرایط جدید حضور و استفاده مراجعان، از ابتدای تیر بازگشایی می‌شوند.

امیرعلی نیکبخش روز جمعه در جمع خبرنگاران به شرایط جدید فعالیت کتابخانه ها و حضور اعضا اشاره کرد و افزود: لازم است اعضا هنگام حضور در کتابخانه ها از ماسک استفاده کنند و همچنین در رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی اهتمام داشته باشند. 

وی با بیان اینکه فضاها و بخش‌های مختلف کتابخانه ها برای استفاده کاربران تغییر می کند، ادامه داد: بخش مخزن کتابخانه به صورت بسته اداره خواهد شد و سالن‌های مطالعه در کتابخانه‌ها نیز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تغییر در چیدمان میز و صندلی‌های مطالعه فعال خواهند بود.
نیکبخش اظهار داشت: همچنین استفاده اعضا از سالن های مطالعه با رعایت نوبت امکان پذیر است و اجرای برنامه‌های فرهنگی به شکل حضوری (جمع خوانی، نقد کتاب) تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود و این نوع برنامه‌های ترویجی و فرهنگی همچنان در فضای مجازی اجرا خواهند شد.
وی افزود: افزایش خودکار زمان عضویت اعضا به مدت ۴ ماه انجام شده است و بازه زمانی امانت منابع به یک ماه افزایش یافته و بابت دیرکرد منابع به امانت رفته نیز جریمه ای دریافت نخواهد شد.

 نیکبخش گفت: حضور اعضای کودک در این مرحله امکان پذیر نیست، ولی والدین می توانند کتاب های مورد نیاز فرزندان خود را امانت بگیرند و بخش نابینایان و ناشنوایان نیز کماکان تعطیل خواهد بود.

 به گفته مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان هم اکنون حدود ۸۵ هزار نفر در این استان معادل ۸.۵ درصد جمعیت در کتابخانه‌های عمومی عضو هستند که این میزان بیش از ۲ برابر میانگین کشوری است.

در استان زنجان ۹۷ باب کتابخانه عمومی وجود دارد که  ۳۶ باب از این کتابخانه ها در مناطق روستایی واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =