عامل آتش‌سوزی‌های جنوب کرمان خطای انسانی است

جیرفت - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان علت آتش سوزی‌های اخیر هفت شهرستان جنوبی استان کرمان طی روزهای اخیر را عامل انسانی اعلام کرد.

حمزه احمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد آتش‌سوزی در مراتع و منابع طبیعی جنوب استان کرمان طی ماه جاری را ۱۰ مورد عنوان کرد.

وی بر رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از آتش‌سوزی تاکید کرد و علت آتش‌سوزی‌ عرصه‌های منابع طبیعی این منطقه را بی‌احتیاطی‌ گردشگران دانست.

مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۵۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های هفت شهرستان جنوبی استان کرمان دچار حریق شده است.

وی از تجهیز ۲۰ اکیپ یگان حفاظت این اداره کل به تجهیزات اطفا حریق خبر داد و گفت: ۳۰ اکیپ از جوامع محلی، برای اطفای حریق‌ عرصه‌های ملی جنوب کرمان فعال هستند.

وی بارندگی‌های بهاری و همچنین کوچ نکردن عشایر به مناطق ییلاقی را موجب افزایش چشمگیر پوشش گیاهی جنگل‌ها و مراتع جنوب کرمان دانست و فصل گرما و خشک شدن پوشش گیاهی را عاملی برای ایجاد حریق عنوان کرد.

احمدی گفت: مردم هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی، آتش‌سوزی عرصه‌های جنگلی و مرتعی، قاچاق چوب، زغال و گیاهان دارویی را به شماره تماس ۱۵۰۴ گزارش دهند.

سرخط اخبار استان‌ها