۲۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۹
کد خبرنگار: 1195
کد خبر: 83825988
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترامپ کتاب بولتون را تخیل محض دانست

تهران- ایرنا- رییس جمهوری آمریکا کتاب خاطرات مشاور پیشین امنیت ملی خود را که حاوی افشاگری‌هایی علیه او است، مجموعه‌ای از دروغ و تخیل محض دانست.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا عصر پنجشنبه در پیامی توییتری نوشت: کتاب بولتون مجموعه‌ای از دروغ‌ها و داستان‌های ساختگی بوده که هدف همه آن‌ها بد جلوه دادن من است. بسیاری از اظهارات مسخره‌ای که او به من نسبت می‌دهد هرگز گفته نشده و تخیل محض است. او فقط می‌خواهد اخراجش توسط مرا تلافی کند.

بر اساس گزارش جدید روزنامه واشنگتن پست، بولتون در کتاب تازه خود با عنوان «اتاق حوادث: یک خاطره از کاخ سفید» که گفته شده پیش از توزیع سراسری، چند جلد از آن در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، نوشته است: ترامپ ژوئن ۲۰۱۹ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ در ژاپن دیداری با «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین گفته بود اگر پکن محصولات کشاورزی بیشتری از کشاورزان آمریکایی بخرد به شانس او در انتخابات کمک خواهد کرد.

وزارت دادگستری آمریکا با تنظیم شکایتی در دادگاه سعی دارد مانع از انتشار کتاب جان بولتون شود. براساس این دعوی، کتاب بولتون به این دلیل نباید منتشر شود که حاوی «اطلاعات محرمانه» است.
براساس گزارش شبکه بی‌بی‌سی، در این کتاب درباره وقایع داخلی کاخ سفید اطلاعاتی ارائه شده است.
ترامپ پیشتر گفته بود، بولتون ممکن است با انتشار این کتاب با «مشکلات قضایی» روبه رو شود.

این کتاب قرار است روز ۲۳ ژوئن (۳ تیر) منتشر شود.
بولتون آوریل ۲۰۱۸ (فروردین ۹۷) به تیم امنیت ملی کاخ سفید پیوست و در ماه سپتامبر (شهریور) سال بعد، دولت ترامپ را ترک کرد و گفت خودش این را خواسته است.
با این حال، ترامپ گفت که بولتون را به دلیل اختلاف‌های «شدید» برکنار کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =