فرماندار: ساماندهی پسماند بیمارستانی دغدغه جدی شهرستان قرچک است

تهران - ایرنا - فرماندار قرچک گفت: ساماندهی پسماندهای بیمارستانی و درمانگاه‌ها از دغدغه‌های جدی این شهرستان است و با قاطعیت اعلام می‌کنیم هر مرکز درمانی و پزشکی که در چارچوب دستورالعمل‌های بهداشتی مدیریت پسماند عمل نکند، باید در انتظار برخوردهای قانونی باشد.

بهمن خطیبی روز پنجشنبه در جلسه مدیریت پسماند که در محل فرمانداری قرچک برگزار شد اظهار داشت: جمع‌آوری و مدیریت انواع پسماند به‌ویژه پسماند عفونی از جمله موضوعات مهم و حساس حوزه بهداشت و سلامت مردم است که دستگاه‌های ناظر و مجری کارگروه سلامت و مدیریت پسمانند، نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشند.
وی افزود: هرگونه رفتار غیرمتعارف در خصوص دفع پسماند و رهاسازی فاضلاب باید جدی گرفته شده و با خاطیان به شدت برخورد شود.

فرماندار قرچک اصافه کرد:  با دفع کنندگان غیربهداشتی پسماندهای عفونی مراکز درمانی برخورد قاطع و قانونی می‎شود.

این مسئول تأکید کرد: در شرایطی که شیوع ویروس کرونا جامعه را تحت تأثیر خود قرار داده، نمی‌توان از تخلف واحدهایی که بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی زباله‌های عفونی خود را دفع می‌کنند به سادگی گذشت.
خطیبی گفت: اداره محیط زیست، شبکه بهداشت و درمان، شبکه دامپزشکی، شهرداری و دهیاری‌ها در خط مقدم مبارزه با دفع غیراصولی پسماند هستند و باید به صورت روزانه وضعیت پسماند را رصد کنند.
وی با انتقاد از انباشت نخاله‌های ساختمانی در ورودی برخی روستاها گفت: برخی از افراد نخاله‌های ساختمانی خود را در جاده‌های روستایی و حریم شهر رها می‌کنند که این امر علاوه بر آن‌که چهره منطقه را نازیبا کرده، مشکلات عدیده زیست محیطی را به همراه دارد.
فرماندار قرچک از ادارات راهداری، شهرداری و دهیاری‌ها خواست تا نسبت به جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی اقدام کرده و با نظارت مستمر، از تکرار این تخلف جلوگیری کنند.
شهرستان قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =