رییس مجمع نمایندگان یزد: اجرای سند تحول آموزش و پرورش به همکاری نیاز دارد

یزد- ایرنا- رییس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود نیرو و امکانات نباید دلیلی برای زمین گذاشتن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شود و برای اجرای آن به همکاری و عزم جدی همه نهادها نیاز است.

سید جلیل میرمحمدی عصر پنجشنبه در نشستی با مدیرکل و معاونان آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت موضوع سند تحول یادشده افزود: با ظرفیت موجود در نظام تعلیم و تربیت  می‌توان برای اجرای آن تا حدود بسیار زیادی اقدام کرد.

وی ادامه داد: اگر بنا را بر این موضوع بگذاریم که هیچکدام از ظرفیت‌ها با آموزش و پرورش در این زمینه همکاری نکنند باز هم می‌توان با توانمندی‌های بسیار خوبی که در بدنه این مجموعه وجود دارد به نتایج بسیار درخشانی دست یافت.

نماینده مردم شهرستان‌های تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با دعوت از مدیرکل آموزش و پرورش استان برای ارائه گزارش در جلسه مجمع نمایندگان یزد اظهار کرد: نمایندگان بنا بر شناختی که دارند آماده همکاری برای ارتقای آموزش و  پرورش هستند و  برای تحقق مطالبه رهبری انقلاب در ارتباط با سند کمک کنند.

میرمحمدی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و کنترل این محور تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت  دانش‌آموزان این حوزه را مدیریت کنید و حتی از ظرفیت اولیا و مربیان  برای رفع آسیب‌های این فضا که به فرموده رهبری انقلاب قتلگاه جوانان است استفاده شود.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش یزد با ارایه گزارشی از عملکرد این نهاد گفت: نتیجه‌گیری در محور آموزش و پرورش نیاز به برنامه‌ریزی بلندمدت دارد و باید نگاه ما در این حوزه مانند مقوله امنیت و بهداشت یک نگاه ویژه باشد.

عباسعلی دانافر افزود: برنامه راهبردی سند تحول نیاز به همکاری و مساعدت همه دستگاه‌های کشور دارد و ما به کمک نمایندگان مجلس نیز نگاهی ویژه داریم.

وی، ساده‌سازی و قابل فهم کردن سند تحول را با اهمیت خواند و گفت: همه تلاش ما در رعایت عدالت آموزشی است و هر چند ضعف‌هایی وجود دارد اما در این مسیر در حال حرکت هستیم.

در این جلسه هرکدام از معاونان آموزش و پرورش به ارایه گزارشی از حوزه فعالیت های خود پرداختند و روسای شهرستان‌های میبد و تفت نیز مسائل حوزه کاری خود را بیان کردند.

همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ و در نخستین روز مهرماه، ۲۶۸ هزار و ۸۵۱ دانش‌آموزان استان یزد در کلاس‌های درس حاضر شدند.

 این تعداد دانش‌آموز در ۲ هزار و ۱۰۶ واحد آموزشی و در ۱۱ هزار و هشت کلاس درس تحصیل می‌کنند.

استان یزد یک میلیون و  ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷  درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها ،آبادی ها و مناطق عشایری زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =