۲۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۸
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83825903
۰ نفر

برچسب‌ها

وام ودیعه مسکن برای نوسازی بافت فرسوده همدان افزایش یافت

همدان- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی همدان گفت: تسهیلات ودیعه اسکان موقت برای نوسازی واحدهای بافت فرسوده در مناطق هدف بازآفرینی شهری همدان به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت.

مجید صالحی امیر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تسهیلات به ازای هر واحد و به منظور جابه‌جایی و افزایش سرعت در روند نوسازی محله‌های هدف بازآفرینی شهری پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: تسهیلات ودیعه مسکن برای اسکان موقت در محله‌های هدف بازآفرینی شهری در کلانشهر همدان ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرهای استان ۳۰ میلیون تومان با نرخ بهره چهار درصد تعیین شده است.

صالحی‌امیر عنوان کرد: دوره بازپرداخت این تسهیلات ۳۶ ماهه است و در قالب وام ودیعه اسکان موقت پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: سقف تسهیلات اعطایی نیز به ازای هر واحد به صورت انفرادی و مجتمع سازی غیر حرفه‌ای در کلانشهر همدان و شهرهای بالای جمعیت ۲۰۰ هزار نفر، ۸۰ میلیون تومان و سایر شهرهای استان ۶۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی همدان گفت: به انبوه سازانی که در کلانشهر همدان و شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر با فناوری‌های نوین در کاهش مصرف انرژی، ساخت و ساز کنند، تسهیلات نوسازی به ازای هر واحد به ترتیب ۲۳۰ و ۲۲۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: مبلغ این تسهیلات برای سایر شهرهای استان ۱۸۰ میلیون تومان است.

صالحی یادآورشد: تسهیلات نوسازی برای سازندگان حرفه‌ای و توسعه‌گر در کلانشهر همدان و شهرهای بالای جمعیت ۲۰۰ هزار و کمتر از ۲۰۰ هزار نفر، به ترتیب، ۱۸۰، ۱۷۰ و ۱۴۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده است.

وی در رابطه با مزایای تشویقی این طرح گفت: نیاز نداشتن به سپرده گذاری برای دریافت تسهیلات، امکان دریافت تسهیلات با ارائه سند غیر منقول، قابلیت ترهین مازاد ارزش ملک برای املاک فاقد سند ثبتی، قابلیت تبدیل تسهیلات به فروش اقساطی و قسط بندی تسهیلات به مدت حداکثر ۱۲۰ ماه، امکان تخفیف دست کم ۵۰ درصد عوارض ساخت و تراکم ساخت و تقسیط مابقی آن و امکان برخورداری از تخفیف در هزینه‌های طراحی و نظارت سازمان نظام مهندسی از مزایای تشویقی این بسته حمایتی محسوب می‌شود.

وی در رابطه با پرداخت تسهیلات ودیعه اسکان موقت گفت: میزان سقف تسهیلات ودیعه اسکان موقت با نرخ سود ۹ درصد مصوب شورای پول و اعتبار جهت تسهیلات متناظر برای متقاضیان نوسازی مسکن در محدوده ها و محلات هدف بازآفرینی تعیین شده است.

صالحی‌امیر بیان کرد: متقاضیان می توانند علاوه بر تسهیلات ودیعه اسکان موقت در کلانشهر همدان، ۱۰ میلیون تومان و در سایر شهرها نیز هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تسهیلات با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار از محل منابع داخلی بانک عامل دریافت کنند.
بر اساس آخرین آمار، ۹۱۳ پروانه بازآفرینی در محدوده طرح بازآفرینی همدان صادر شده است که ۲۶۰ مورد آن در سال ۱۳۹۸ بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =