۲۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۷
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83825896
۰ نفر

برچسب‌ها

روستاهای شهرستان اقلید به شبکه گاز پیوستند

شیراز_ایرنا_ با گازرسانی به هشت روستای شهرستان اقلید در استان فارس همه روستاهای این شهرستان به شبکه گاز پیوست و اقلید به عنوان شهرستان سبز معرفی شد.

مدیر عامل شرکت گاز فارس روز پنجشنبه در آیین افتتاح پروژه گازرسانی به روستاهای اقلید گفت: با اتمام طرح گازرسانی به هشت روستای امامزاده اسماعیل، بکان، آردکپان، قتلو، صفی خانی، اسلام آباد، عباس آباد و ایگدر در بخش حسن آباد اقلید ، همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان سردسیری از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده و این شهرستان با ضریب نفوذ ۱۰۰ درصدی به عنوان شهرستان سبز از نظر گازرسانی معرفی شد.

غلامعباس حسینی افزود: برای اجرای این طرح ها ۱۱۲ هزار متر لوله گذاری فلزی و پلی اتیلن و یک ایستگاه کاهش فشار نصب و در مجموع ۳۱۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

حسینی افزود: با بهره برداری از این طرح ها ۱۵۰۰ خانوار در دورترین روستاهای شهرستان اقلید از این انرژی ارزان و پاک بهره مند شدند.

مدیر عامل شرکت گاز استان فارس ادامه داد : نصب ۵۰۰ فقره انشعاب در روستای امامزاده اسماعیل با اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، نصب ۴۰۰ فقره انشعاب در روستاهای خارستان سفلی و علیا، جمال بیگ، پهنای بهی و سادات آباد با اعتبار ۴میلیارد ریال وگازرسانی به روستای شوید زار و توسعه شبکه در شهرستان اقلید با اعتبار ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از طرح های در حال اجرا در شهرستان اقلید است. 

حسینی افزود :هم اکنون شعله های امید و توسعه در ۱۰۰ درصد مناطق شهری و روستایی اقلید برافروخته شده و ۱۰ هزار خانوار روستایی و ۱۶ هزار و ۶۷۷ خانوار شهری اقلید از این نعمت خدادادی بهره مند هستند .

شهرستان اقلید در فاصله ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها