مراکز ترک اعتیاد چهارمحال و بختیاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آماده بازگشایی شد

شهرکرد- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال‌و بختیاری از آماده بازگشایی شدن مراکز ترک اعتیاد در استان خبر داد و گفت: فعالیت مراکز ترک اعتیاد استان از ۳۱ خردادماه با اجرای پروتکل بهداشتی از سر گزفته می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید قدیر مرتضوی روز جمعه افزود: در استان ۱۵ کمپ اقامتی و ۷۲ مرکز درمانی ترک اعتیاد دارای مجوز از دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی فعال است، که با شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند و براساس موافقت ستاد کرونا استان فعالیت مراکز از شنبه ۳۱ خردادماه با رعایت اصول بهداشتی، فعال خواهند شد.

وی اظهار داشت: فعالیت این مراکز با تعداد و پذیرش افراد محدود انجام می‌شود به گونه ‌اینکه هر ۱۵ روز ، تنها پنج نفر معتاد را برای درمان پذیرش خواهند داشت و مراکز دارو درمانی این بخش نیز از اوایل سالجاری فعال بودند.

مرتضوی، با اشاره به اهمیت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا افزود: با اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت این امر در حوزه پیشگیری از اعتیاد نیز تاثیرگذار بوده است.

وی، با اشاره به هفته مبارزه و پیشگیری از اعتیاد افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا برنامه‌های این هفته به اطلاع‌رسانی و پیشگیری از اعتیاد از طریق رسانه‌ها، فضای مجازی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در فضای مجازی و همچنین برپایی نشست‌های تخصصی با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی با فعالان عرصه‌های هنری، رسانه، روحانیون و سایر اقشار تاثیرگذار برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =