محمدی: جوانان و نوجوانان فوتبال ایران شایسته جهانی شدن هستند

تهران- ایرنا- رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال با بیان اینکه حریف آسان در مسابقات قهرمانی آسیا وجود ندارد، گفت: تیم‌های جوانان و نوجوانان ایران شایسته حضور در جام‌جهانی هستند.

«اکبر محمدی» پس از قرعه‌کشی مسابقات فوتبال قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا، اظهار داشت: تیم‌های نوجوانان و جوانان ما در گروه نخست قرار گرفته‌اند و با تیم‌های میزبان رقابت‌ها، یعنی ازبکستان و بحرین دیدار می کنند. با تمام اعتقاد و باوری که به توانایی بچه‌های خودمان داریم باید در اینجا بگوییم که هیچ تیم آسانی در این رقابت ها وجود ندارد و نمایندگان کشورها برای کسب سهمیه صعود به جام‌جهانی با قدرت به میدان می آیند.

وی افزود: نباید با توجه به نام کشورها در خصوص کیفیت فنی آنها قضاوت نادرست و عجولانه کنیم، چون هیچ تیم ضعیفی وارد این مسابقات نمی‌شود و همه در مرحله انتخابی شایستگی خودشان را نشان داده اند که حالا بین 16 تیم برتر آسیا در رده سنی خودشان قرار دارند. از سویی تیم های آسیایی در رده‌های پایه پیشرفت چشمگیری داشته‌اند.

محمدی اضافه کرد: نباید تصور کنیم کشوری مثل کامبوج یا اندونزی در رده جوانان برای ما حریفان آسانی هستند. در رده نوجوانان هم به طور یقین کره‌شمالی حریف بسیار قدرتمندی است که یکی از مدعیان جام محسوب می‌شود. به طور کلی در خصوص تیم نوجوانان باید بگویم کره‌شمالی به طور معمول با بازیکنانی وارد مسابقات می شود که بعضی از آنها با overage (صغر سن) انتخاب می شوند و AFC هنوز نتوانسته تدبیری در خصوص این تیم داشته باشد.

وی تاکید کرد: تیم نوجوانان ایران مسیر بهتری با این قرعه دارد. البته تیمی که می‌خواهد به جام‌جهانی صعود کند باید هر حریفی را از سر راه بردارد. در نهایت امیدواریم نوجوانان ما که تیم بسیار خوبی هستند و ظرفیت بالایی در بین بازیکنان و اعضای کادر فنی این تیم وجود دارد بعد از یک دوره غیبت به جام جهانی راه یابند.

محمدی در خصوص تیم جوانان، گفت: تیم خوبی داریم و در گذشته برابر ازبکستان بازی کرده ایم و یک مسابقه دوستانه مقابل اندونزی داشتیم که با شناخت کافی برابر این دو تیم قرار می گیریم. نکته جالب این است که هر دو تیم میزبان هم گروه ما هستند، ازبکستان میزبان این رقابت ها در مرحله قهرمانی آسیا و اندونزی میزبان جام‌جهانی جوانان که نشان می‌دهد این دو کشور با برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری مناسب وارد رقابت‌ها می‌شوند.

رئیس کمیته جوانان ادامه داد: در مرحله پلی‌اف با تیمی از گروه دوم رقابت می‌کنیم که در واقع گروه مرگ است. مدعیان اصلی جام در یک گروه قرار گرفته اند و فکر می‌کنم سخت‌ترین بازی ما دیدار پلی‌اف خواهد بود.

در قرعه کشی انجام شده تیم نوجوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا با بحرین، قطر و کره‌شمالی همگروه شد و تیم جوانان ایران نیز با اندونزی، ازبکستان و کامبوج در گروه نخست رقابت می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =