مرمت خانه نصیرالممالک کرمان آغاز شد

کرمان - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: مرمت خانه تاریخی نصیرالممالک در شهر اختیار آباد کرمان آغاز شده است.

مجتبی شفیعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خانه نصرت الممالک در مالکیت بخش غیر دولتی است و مرمت این بنای تاریخی با تامین اعتبار ازمحل طرح های مشارکت در مرمت بخش غیردولتی آغاز شده است.
وی تصریح کرد: طرح مذکور به منظور حمایت از مالکان و بهره برداران از ابنیه تاریخی و ترغیب و تشویق آنها برای حفظ و صیانت از میراث تاریخی و فرهنگی در دستور کار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار داشت: در این فاز عملیات استحکام بخشی، مرمت پشت بام ها، مرمت نماها انجام می شود.

وی ادامه داد: اقدامات مرمتی این پروژه توسط مالک این بنای تاریخی و با نظارت و حمایت مالی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان انجام می گیرد.
شفیعی بیان کرد: خانه تاریخی نصرت الممالک پس از مرمت و بازسازی با کاربری اقامتی و پذیرایی به گردشگران خدمات ارایه خواهد کرد.

خانه نصرت الممالک  مربوط به دوره قاجاریه است و در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

شهر اختیار آباد در فاصله ۲۰ کیلومتری  غرب مرکز استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =