ورود بدون ماسک به مطب پزشکان کرمانشاه ممنوع شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان نظام پزشکی استان کرمانشاه اعلام کرد: باتوجه به اوج‌گیری بیماری کرونا، ورود بدون ماسک بیماران و همراهان آن به تمام مطب‌های پزشکی استان ممنوع است

دکتر محمدباقر حیدری روز جمعه به ایرنا افزود: این تصمیم باتوجه به اینکه در مطب پزشکان به عنوان یکی از مراکز تجمع احتمال شیوع بیماری کرونا وجود دارد، در ستاد مدیریت کرونا استان و نشست سازمان نظام پزشکی گرفته شده است.
وی افزود: براساس مصوبه ستاد مدیریت کرونا استان بیماران و همراهان آنان در زمان ورود به مطب پزشکان علاوه بر داشتن ماسک باید دستکش و دیگر ملزومات بهداشتی را به همراه داشته باشند.
رییس سازمان نظام پزشکی کرمانشاه توضیح داد: همچنین علاوه بر این موارد پزشکان نیز موظف شده اند که با استفاده از سیستم شماره دهی الکترونیک زمانبندی شده از ایجاد تجمع در مطب‌ها پرهیز کنند.
حیدری گفت: در هفته های گذشته شاهد افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن در کرمانشاه هستیم که این موضوع بسیار نگران کننده است.
وی با بیان اینکه تعداد مبتلایان بستری به شکل چشم گیری افزایش پیدا کرده است، گفت: اگر روند به همین شکل ادامه پیدا کند تخت های بیمارستانی جوابگوی بستری مبتلایان به کرونا در کرمانشاه نخواهد بود.
رییس سازمان نظام پزشکی استان کرمانشاه از مردم خواست که بیش از گذشته رعایت نکات بهداشتی را مدنظر قرار دهند و تا حد امکان از منزل خارج نشوند.
حیدری تاکید کرد: کرونا برای افراد دارای جسمانی و بیماری‌های زمینه‌ای بسیار خطرناک است از این رو باید این افراد نسبت به دیگران حساس تر باشند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۹۷ هزار و ۶۴۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۸۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۲۷۲ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۳۰ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۹۷ هزار و ۶۴۷ رسید. 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استان‌های بوشهر، خوزستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها