محدودیت‌ها با موج دوم کرونا در استان مرکزی اعمال می‌شود

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: تداوم عادی انگاری و رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی به بازگشت موج دوم کرونا در این استان دامن می‌زند و در این صورت احتمال اعمال محدودیت‌ها وجود دارد.

سید«علی آقازاده» روز پنجشنبه در آیین رونمایی از کیت تشخیص ویروس کرونا و آنفلوآنزا در کلینیک تخصصی امام رضا (ع) اراک، افزود: در صورتی که شرایط استان بحرانی شود ستاد ممبارزه با کووید ۱۹ از همه اهرم ها برای ایجاد محدودیت به‌صورت انقباظی استفاده خواهد کرد.

وی اظهار داشت: اگر پروتکل‌های بهداشتی در همه بخش‌ها  مطابق دستورالعمل ابلاغی اجرایی نشود اعمال محدودیت‌های شدید تنها راه خواهد بود و نباید استان با بحران شیوع شدید کرونا مواجه شود.

استاندار مرکزی گفت: اعضای ستاد مقابله با کرونا در استان هرکز اجازه نخواهند داد که به دلیل برخی سهل‌انگاری‌ها وضعیت این استان در شرایط قرمز قرار گرفته و دوباره تخت‌های بیمارستانی به شکل حداکثری با بیمار پرشود.

آقازاده افزود: اعمال محدودیت‌ها موجب می‌شود که کسب و کارهای مختلف در فشار قرار بگیرند بنابراین نیاز است که مردم، کسبه و ادارات نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی جدی باشند.

وی اظهار داشت: در ۱۰ روز اخیر رکورد مبتلایان به کووید ۱۹ در استان زده شده و شمار بیماران از ۵۰ به ۶۸ نفر در روز رسیده است که این رشد آماری خطرناک و نگران کننده است.

استاندار مرکزی گفت: در ۱۲۰ روز اخیر با همه توان تلاش شد خدمات رسانی درمانی به‌موقع در استان انجام شود که یکی از نتایج آن  موفقیت اختراع کیت تشخیص همزمان سه بیماری کرونا و آنفلوآنزای نوع AوBاست.

آقازاده افزود: برای اولین بار این کیت در استان ساخته شده است و موفقیت آن به نام محققان استان مرکزی به ثبت خواهد رسید و امید می‌رود که به زودی شاهد تولید انبوه این محصول توسط کارخانجات داخلی برای درمان بیماران باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی رضایت کامل از عملکرد این دانشگاه در مقوله مدیریت ویروس کرونا دارد.

دکتر«محمد جمالیان» افزود: میزان مرگ و میر و بستری ویروس کرونا در استان پایین است و ولی برخی عادی انگاری‌ها سبب شده با وجود همه تلاش‌ها  استان در آستانه پیک دوم بیماری قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: ۵۴ طرح پژوهشی در دانشگاه‌های استان برای ویروس کرونا در حوزه های مختلف درحال انجام است که مهمترین آن اختراع کیت تشخیص است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با این تکنولوژی یک سوم هم در زمان و هم هزینه کاهش را تجربه خواهد کرد.

تاکنون یک میلیون و ۳۱۹ هزار و ۹۲۰ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده و ۱۹۶ هزار و ۵۱ مبتلای قطعی و ۱۵۴ هزار و ۸۱۲ بهبود یافته گزارش شده است.

شمار جان باختگان کرونا کشور تاکنون ۹ هزار و ۱۸۵ نفر بوده است .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =