۲۳۰ تن از زباله تولیدی در مشهد از مبدا تفکیک می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: روزانه در این کلانشهر ۲۳۰ تن زباله از مبدا تفکیک می‌شود.

ابوالفضل کریمیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود ۲۰ درصد از پسماند روزانه تولیدی شهروندان در مشهد از مبدا قابلیت تفکیک دارد که در حال حاضر حدود ۱۱ درصد از این میزان از مبدا تفکیک می‌شود.
وی ادامه داد: پارسال جمع‌آوری هوشمند پسماند خشک به صورت آزمایشی در ۲ منطقه از مشهد اجرا شد و با توجه به موفقیت این طرح و استقبال شهروندان از آن، طبق مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد این طرح در کل شهر اجرایی می‌شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: در این طرح شهروندان می‌توانند از طریق اپلیکیشن سیمپ نسبت به سفارش جمع‌آوری زباله‌های خشک خود اقدام کنند و ارزش زباله خشک نیز در حساب شهروندان منظور ‌شود.
کریمیان افزود: شهروندان در مرحله آزمایشی اجرای طرح هوشمندسازی جمع‌آوری پسماند خشک، استقبال خوبی داشتند و میزان مشارکت شهروندان در جمع آوری و تحویل زباله‌های خشک دو برابر شده بود.
وی ادامه داد: شهروندان مشهدی می توانند با نصب نرم افزار "سیمپ" ، درخواست خود برای جمع آوری پسماند خشک را ارسال کنند تا در کمترین زمان، نزدیکترین خودرو به آدرس درخواستی آنان اعزام و برای دریافت و خرید اقلام ضایعاتی آنان اقدام کند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: برای توسعه این روش در کل شهر، فراخوان همکاری برای شرکتهای دانش بنیان و بخش خصوصی اعلام شده و متقاضیان دریافت مجوز فعالیت به عنوان مجری طرح می توانند با مراجعه به سایت این سازمان به آدرس WMO.MASHHAD.IR و یا با مراجعه به اداره امور قراردادهای سازمان مدیریت پسماند واقع در بزرگراه شهید کلانتری، بین میدانهای حافظ و غدیر ضمن آشنایی با شرایط و ضوابط مربوطه، درخواست خود را ارائه کنند.
روزانه به طور میانگین هزار و ۸۵۷ تن پسماند در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد تولید می‌شود.

حدود ۸.۴ درصد از این حجم زباله شهروندان مشهدی را ضایعات و اشیاء پلاستیکی تشکیل می‌دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =