هشدار درباره احتمال آتش‌سوزی جنگل‌ها و آلاینده‌های جوی در سمنان

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: احتمال آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع و افزایش آلاینده‌های جوی به دلیل وزش باد شدید و افزایش دما در استان وجود دارد.

ایرج مصطفوی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تازه ترین تصاویر ماهواره ای و نقشه های پیش‌یابی، شرایط جوی چندروز آینده وزش باد نسبتا شدید تا شدید، گرد و خاک، و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: وزش باد امروز و فردا در بیشتر نقاط استان سمنان به ویژه نواحی جنوبی و غربی با جهت غالب شرقی تا جنوب شرقی و از شنبه تا دوشنبه در غالب نقاط استان به ویژه نواحی مرکزی، جنوبی و شرقی با جهت غالب غربی تا جنوب غربی خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: افزایش آلاینده های جوی، احتمال آتش سوزی جنگلها و مراتع و احتمال خسارت ناشی از باد شدید مهمترین هشدارهای هواشناسی در اثر این سامانه در استان است.

وی با بیان اینکه سامانه کنونی روز دوشنبه از استان سمنان خارج می شود، ادامه داد: محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی به دلیل وزش باد شدید و همچنین دوری از تردد و توقف در زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمان های درحال ساخت به دلیل احتمال سقوط شاخه ها و مصالح ساختمانی، پرهیز از روشن کردن آتش در نزدیکی مناطق جنگی و مراتع، مهمترین توصیه های هواشناسی استان سمنان است.

مصطفوی افزود: امروز در برخی ساعات افزایش ابر و در بعدازظهر در ارتفاعات احتمال بارش های خفیف و پراکنده دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: دمای هوا در استان سمنان از امروز تا شنبه روند نسبی افزایشی و از یکشنبه تا دوشنبه روند نسبی کاهشی خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: بیشینه دمای هوای شهر سمنان از امروز تا شنبه به ترتیب ۳۹، ۴۰ و ۴۱ و کمینه دمای این روزها نیز به ترتیب ۲۷، ۲۹ و ۲۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =