بیش از چهار کیلومتر شبکه برق سروآباد تبدیل به کابل خودنگهدار شد

سنندج - ایرنا - مدیر توزیع نیروی برق سروآباد از تبدیل بیش از چهار کیلومتر شبکه برق این شهرستان به کابل خودنگهدار برق خبر داد.

پیمان زارعی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ در راستای حل مشکلات مهم شبکه برق از جمله رفع ضعف ولتاژ برق مشترکان روستایی، جمع آوری سیم برق غیرمجاز، جلوگیری از سرقت سیم برق، کاهش تلفات و  اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های فرسوده و سیمی، شبکه های برق به کابل خودنگهدار تبدیل شدند.

وی افزود:‌ در این راستا ۲ هزار و ۷۶۰ متر از شبکه سیمی برق روستای دزلی از بزرگترین روستاهای سروآباد به کابل خودنگهدار تبدیل شد که باتوجه به اجرای طرح هادی در این روستا ضروری بود شبکه برق آن نیز اصلاح و مشکل ضعف ولتاژ با تبدیل شبکه سه سیمه به پنج سیمه انجام شود.

مدیر توزیع نیروی شرکت برق سروآباد یادآور شد: برای اجرای این پروژه در مجموع ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت برق هزینه شد و بسیاری از منازل و ساختمان های این روستا که در مسیر حریم برق بودند، رفع حریم شدند.

وی اضافه کرد: با اجرای این پروژه در روستای دزلی بستر سازی جهت نصب و راه اندازی یک دستگاه ترانسفورماتور دیگر و تزریق آن به شبکه برق فراهم شد و در برخی از مسیرهای این روستا شبکه های سه سیمی به پنج سیمه تبدیل شد.

زارعی ادامه داد: یک هزار و ۴۰۰ متر شبکه برق روستای کانی حسین بگ بخش مرکزی نیز به کابل خودنگهدار تبدیل شد و شبکه فشار ضعیف برق این روستا نیز اصلاح شد.

مدیر توزیع نیروی برق سروآباد گفت: برای اجرای شبکه کابل خودنگهدار این روستا اعتباری بالغ بر ۹۵۰ میلیون ریال هزینه شد که از مهمترین مزایای آن می‌توان به رفع حریم تعدادی منازل مسکونی این روستا و تامین روشنایی معابر کوچه و پس کوچه ها آن اشاره کرد.

یکی از اهداف مهم شرکت توزیع نیروی برق برای تبدیل شبکه های سیم مسی به کابل خود نگهدار، بهسازی شبکه های فرسوده، جلوگیری از سرقت و خدمت رسانی مطلوب و مطمئن به مشترکان برق است.

هدف از اجرای این طرح کاهش اتلاف انرژی، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش مخاطرات برق گرفتگی، استاندارد سازی شبکه و کمک به بهبود مبلمان شهری است که کاهش خاموشی ها، افت ولتاژ و نوسان برق و تلفات انرژی برق از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

کابل های خودنگهدار برق در برابر نفوذ آب عایق هستند و از این رو بسیاری از حوادث در شبکه های برق به حداقل می رسد و خاموشی ها بطور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =