تابستان همدان با شب‌های خنک آغاز می‌شود

همدان- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: در آستانه ورود به فصل تابستان، به دنبال پایداری وضعیت جوی، دمای هوای بیشتر نقاط این استان تا انتهای هفته پیش‌رو، با روزهای گرم و شب‌های خنک همراه است.

محمدحسن باقری شکیب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط این استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش سرعت وزش باد در ساعت‌های بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آتی سرعت وزش باد در بیشتر نقاط استان افزایش می‌یابد.

باقری شکیب عنوان کرد: از روز یکشنبه تا سه‌شنبه دمای بیشینه بیشتر نقاط استان بین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد و هوا کمی خنک تر می‌شود.

وی ادامه داد: از روز سه شنبه تا انتهای هفته آتی دوباره دمای هوای بیشتر نقاط استان کمی افزایش می‌یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان با اشاره به اینکه در هفته پیش رو پدیده خاص هواشناسی در این استان نداریم، بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۳۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و بهار با ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، خنکترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری شکیب اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای کمینه این شهر ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =