چهار طرح کشاورزی و دامداری در شهربابک افتتاح شد

کرمان - ایرنا - به مناسبت هفته جهاد کشاورزی چهار پروژه کشاورزی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان در این شهرستان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت .

معاون جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح یکی از این طرحها به خبرنگار ایرنا گفت : گلخانه پرورش گل رز هلندی با مساحت سه هزار متر سطح زیر کشت در منطقه فیروزآباد روستای برفه در شهربابک از جمله این طرحهاست .

غلامرضا منگلی با بیان اینکه در این گلخانه پنج نفر به طور مستقیم مشغول به کار می شوند، ادامه داد: این پروژه با ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و ۲۵۰ میلیون تومان آورده شخصی راه اندازی شده است.

منگلی از افتتاح طرح ۷۰ راسی گاو شیری در منطقه علی آباد چشمه در شهربابک خبر داد و اظهار داشت: برای این طرح ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار از تسهیلات جهاد کشاورزی و ۲۵۰ میلیون تومان آورده شخصی هزینه شده است.  

 وی یادآور شد: در این پروژه که سه درصد شیر شهرستان را تولید می کند، سه نفر به طور مستقیم مشغول به کار هستند.

معاون جهاد کشاورزی شهربابک با بیان اینکه ۱۶ کیلومتر خط انتقال لوله آب با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد تومان در منطقه بنه یکه به بهره برداری رسید، تصریح کرد: اعتبار ۱۳ کیلومتر از این خط انتقال از محل روستاهای فاقد دهیاری و سه کیلومتر آن از اعتبارات استانی تامین شده است.

وی بیان کرد: ۲ کیلومتر کانال انتقال آب نیز در سطح شهرستان شهربابک با هزینه ۲۵۰ میلیون تومان از اعتبارات استانی به بهره برداری رسیده است.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =