شرکت مس در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفته است

کرمان - ایرنا - نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت مس در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفته است گفت: این مسیر پیشرفت باید در همین فضا ادامه یابد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه مسلماً اقداماتی که در شرکت مس انجام شده از نظر ما قابل‌ تقدیر است افزود: ادامه یافتن مسیر پیشرفت شرکت مس، رکوردهایی که در سال گذشته در حوزه تولید، صادرات و سرمایه‌گذاری شرکت مس به دست آمده را در سال‌های آینده هم ادامه می دهد.

وی اظهار داشت: عملکرد شرکت ملی مس در انتهای سال ۹۸ مطابق با برنامه‌ای بود که اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل این شرکت در ابتدای حضورش در شرکت مس در قالب برنامه پیشنهادی اعلام کرد و خوشبختانه بسیاری از برنامه‌ها تحقق پیدا کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تولید که عمده‌ترین دغدغه ما بود در شرکت مس افزایش پیدا کرده و طبیعتا انتظار داریم بابت این افزایش ظرفیتی که در حال رخ دادن است بتوانیم بخش‌های جدیدی از ظرفیت سرمایه‌گذاری را در پهنه‌های جدیدی معدنی در حوزه تولید مس محتوی و کاتد در طی سال‌های آینده عملیاتی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته روند افزایش ظرفیت تولید مس روند نامطلوبی داشت بیان داشت: حرکتی که از سال گذشته شروع شده جبران بخشی از عقب‌ماندگی سال‌های گذشته شرکت مس است و ما انتظارمان از مدیرعامل فعلی این شرکت فراتر از سایر مدیران است یعنی اینکه این اتفاقات را مثبت می‌دانیم و انتظار ما این است که شرکت مس جایگاه خودش را در منطقه و دنیا در رکورد تولید مس بیشتر کند.

پورابراهیمی با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی افزود: در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اتفاقات خوبی در سال‌های گذشته افتاد ولی بخشی از آن متوقف شد. خوشبختانه در دوره دکتر سعدمحمدی بخش‌های متوقف‌شده با سرعت در حال تکمیل شدن هستند و امیدواریم هر چه زودتر به بهر برداری برسد.

وی ابراز امیدواری کرد: در سال جدید شاهد بهره‌برداری از طرح‌هایی که در حوزه مسئولیت اجتماعی تعریف شده است باشیم.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اقداماتی که در حوزه باشگاه‌های فرهنگی و ورزشی صنعت مس انجام شده است را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: با تلاش‌های مدیرعامل شرکت مس و حمایت از باشگاه‌ها ان شاالله امسال یک یا ۲ تیم از صنعت مس را در لیگ برتر خواهیم داشت.

پورابراهیمی با بیان اینکه شرکت مس از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور کمک‌های خوبی به کرمان، شهربابک، رفسنجان و سیرجان کرده است بیان کرد: انتظار داریم که این کمک‌ها به‌واسطه شرایط منطقه و محرومیت‌ها افزایش پیدا کند و در مجموع در این حوزه حرکت‌های خیلی خوبی انجام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =