شرکت برق کردستان بیش از ۵۹۵ میلیارد ریال از مشترکان طلب دارد

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: این شرکت در مجموع ۵۹۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از مشترکان بخش های مختلف طلب دارد که بخشی از آن مربوط به دوران شیوع کرونا و عدم پرداخت قبوض مصرفی است.

هیوا لهونیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پارسال بدهی مشترکان بخش‌های مختلف به شرکت برق استان ۴۳۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بود که به ۵۹۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در سال جاری افزایش یافت.

وی با بیان اینکه این شرکت ۱۸۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از مشترکان بخش خانگی طلب دارد، افزود: مشترکان بخش تجاری استان نیز ۱۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و بخش عمومی ۹۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال بدهکار هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان میزان وصول مطالبات از مشترکان را تا پایان سال گذشته ۹۲ درصد اعلام کرد و گفت: به دلیل شیوع کرونا و عدم قرائت کنتور در اواخر اسفند ماه پارسال امکان دریافت مطالبات براساس اهداف تعیین شده فراهم نشد.

لهونیان اضافه کرد: در فروردین امسال ۳۰۰ هزار پیام برای مشترکان ارسال شد تا به صورت خوداظهاری در سامانه ساپا شماره مصرفی را اعلام کنند اما فقط پنج درصد مشارکت داشتند که بیشتر ارقام هم اشتباه وارد شده بود.

وی از مشترکان خواست نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند و یادآور شد: از ابتدای فروردین امسال تاکنون میزان فروش برق به مشترکان ۳۳۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و میزان مطالبات نیز هم بیش از ۲۴۴ میلیارد ریال رسیده است.

در حال حاضر ۶۶۳ هزار مشترک برق در کردستان از خدمات این شرکت برخوردار و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار جمعیت به شبکه سراسری برق متصل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =