۳۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۰
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83825571
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز عملیات سمپاشی درختان شهر همدان

همدان- ایرنا- سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری همدان گفت: باتوجه به آغاز عملیات سمپاشی درختان در سطح شهر، از شهروندان می‌خواهیم تا در مسیرهای سمپاسی قرار نگیرند و نکات ایمنی و بهداشتی لازم را نیز رعایت کنند.

حسین خانجانی روز جمعه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: براین اساس از شهروندان خواسته شده تا از پارک کردن خودروهای خود به ویژه قرار دادن مواد خوراکی در تراس های ساختمان های حاشیه خیابان به هنگام عملیات سمپاشی خودداری کنند.

وی خواستار بسته شدن درب و پنجره ساختمان های مشرف به مسیر سمپاشی شد و افزود: همچنین از فروشگاه های عرضه مواد غذایی می خواهیم از قرار دادن هرگونه خوراکی در فضای بیرونی خودداری کنند.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری افزود: عملیات سمپاشی درختان توسط دستگاه توربولاینر انجام می شود تا بتوانیم در اجرای این طرح از سرعت عمل بهتری برخوردار باشیم.

خانجانی افزود: این عملیات از شنبه آینده و از ساعت ۲۳ الی ۶ صبح در سطح خیابان ها، معابر عمومی و پارک ها انجام می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان با بیان اینکه سمپاشی درختان با رعایت کامل اصول فنی و با استفاده از سموم استاندارد انجام می شود، گفت: پس از اتمام عملیات سمپاشی، شهروندان همدانی می توانند در صورت رویت درختانی که فاقد سم پاشی هستند مراتب را اطلاع دهند تا نسبت به اعزام گروه های سم پاشی اقدام کنیم.

وی اظهار داشت: البته سمپاشی درختان شامل درختان منازل نمی شود و فقط برای از بین بردن آفات نباتی درختان کوچه ها، خیابان ها، پارک ها و سایر معابر عمومی است.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده درختان آلوده به آفات نیازمند به سمپاشی، به منظور هماهنگی و انجام عملیات سمپاشی، با سامانه ۱۳۷ شهرداری همدان تماس برقرار کنند.

به منظور کنترل آفتاب، مبارزه با بیماری های گیاهی و حفظ و سلامت درختان هر ساله طرح سمپاشی درختان سطح شهر همدان انجام می شود.

عملیات سمپاشی یکی از راهکارهای مبارزه با آفات درختان سطح شهر است که هر سال در چند نوبت توسط سازمان زیباسازی منظر و فضای سبز شهرداری اجرا می شود.

شهر همدان با بیش از ۶۰۰ هزار نفر جمعیت با چهار منطقه و ۱۲ ناحیه شهرداری اداره می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =