هشدار زرد هواشناسی در مورد رگبارهای پراکنده در سیستان و بلوچستان

زاهدان - ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره‌کل گفت: رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش بادشدید موقتی از امروز پنجشنبه ارتفاعات جنوب این استان را فرا می‌گیرد.

محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود از بعدازظهر امروز شاهد رشد ابرهای همرفتی در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و در پی آن بارش‌های رگباری و تندباد موقتی باشیم.
وی افزود: با توجه به شاخص‌های همرفت انتظار وقوع رگبار تگرگ و برخورد صاعقه در برخی ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان وجود دارد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به ماهیت بارش‌های همرفتی احتمال جاری شدن رواناب و جریان یافت رودخانه‌های محلی در جنوب استان دور از انتظار نیست.
وی بیان کرد: توصیه می‌شود در بعدازظهرها از رفتن به ارتفاعات جنوب و اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری شود و تا جایی که ممکن است از کار و فعالیت بویژه فعالیت‌های ساختمانی در ارتفاعات به دلیل احتمال وقوع تندبادهای شدید خودداری شود.
حیدری خاطرنشان کرد: بارش‌های شدید در بازه زمانی کوتاه، صاعقه و تندباد لحظه‌ای از ویژگی‌های سامانه‌های همرفتی است که به طور معمول در فصل بهار و تابستان  بیشتر روی می‌دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha