نمایشگاه صنایع دستی در مشگین‌شهر برگزار می‌شود

اردبیل- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشگین‌شهر گفت:‌ نمایشگاه فرش دستباف و صنایع دستی روستایی و عشایری با حضور فعالان این عرصه و صنعتگران صنایع دستی در مشگین‌شهر برگزار می‌شود.

ایمانعلی ایمانی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه فرش دستباف و صنایع دستی در مشگین‌شهر اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده نمایشگاه فرش دستباف و صنایع دستی روستایی و عشایری با حضور فعالان این عرصه و صنعتگران صنایع دستی توسط اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف و با همکاری و مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از ۵ تا ۱۰ تیرماه در بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر برگزار خواهد شد.
وی گفت:‌ در کنار این اداره کل، استانداری اردبیل، فرمانداری مشگین‌شهر، اداره کل کمیته امداد استان اردبیل، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل، خوشه فرش استان اردبیل و شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل در برگزاری این نمایشگاه همکاری خواهند داشت.
ایمانی با اشاره به صنایع دستی بومی شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: صنایع دستی به ویژه در مناطق روستایی این استان با سرانگشتان هنرمندان و صنعتگران این رشته‌ها تولید و روانه بازار می‌شود و دارای ظرفیت‌های مناسب و مطلوبی در این حوزه در شهرستان هستیم.
او تاکید کرد: حمایت از فعالان و صنعتگران صنایع دستی این شهرستان می‌تواند زمینه‌ساز رونق تولید و اشتغال در مشگین‌شهر شده و زمینه خلق ثروت در این صنعت را فراهم آورد.

  بیش از سه هزار هنرمند در ۳۰ رشته مختلف صنایع دستی در شهرستان مشگین‌شهر مشغول فعالیت می‌باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =