راه‌اندازی گشت اختصاصی پلیس ساختمان در باغ‌های همدان

همدان- ایرنا- مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان گفت: برای نخستین بار گشت اختصاصی پلیس ساختمان در حوزه باغ‌های این شهر به منظور جلوگیری از هرگونه ساخت وساز غیرمجاز راه اندازی شد.

محمدعلی گلشن روز پنجشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: با راه اندازی این گشت، فضای نظارت بر ساخت وسازهای مجاز و غیرمجاز در سطح باغ های همدان افزایش چشمگیری خواهد یافت.

وی بیان کرد: گشت اختصاصی پلیس ساختمان در حوزه باغ ها به صورت مستمر نسبت به بازدید از این مناطق اقدام خواهد کرد.

گلشن اضافه کرد: هرگونه اقدام در ساخت و ساز باغ ها از قبیل فنس کشی، کرت بندی، تراس بندی، تعمیرات و نوسازی، تعمیرات جزیی و اساسی، ترمیم دیوار و دیوارکشی، احداث و مرمت بنا، نصب آلاچیق و سایه بان، احداث انباری و سرویس بهداشتی، احداث اتاق کارگری و خانه باغی نیاز به مجوز دارد و شهروندان باید به شهرداری منطقه خود مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه سامانه ۱۳۷ همدان آماده گزارش‌های مردمی از ساخت وسازهای غیرمجاز است، گفت: هم اینک طرح گشت زنی پلیس ساختمان ویژه باغ های منطقه دره مرادبیک و سیلوار آغاز شده است و سامانه ۱۳۷ به صورت شبانه روز آماده دریافت هرگونه تخلف خواهد بود.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان خاطرنشان کرد: مناطق دره مرادبیک با ۲ هزار و ۸۰۰ و سیلوار با یک هزار باغ از اهمیت ویژه برخوردار هستند و نظارت بر هرگونه ساخت وساز در این بخش ها با تشکیل گشت پلیس ساختمان در حال انجام است.

وی افزود: گشت های پلیس ساختمان ویژه باغ ها مجهز به دوربین و سیستم ردیاب GPS هستند و کنترل و نظارت به خوبی انجام می شود.

مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۵۰ مورد ضبط وسایل ساخت و ساز و نیز صدور اخطاریه اقدام کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha