بیمارستان قلب همدان به دستگاه اکوکاردیوگرافی مجهز شد

همدان - ایرنا- بیمارستان قلب فرشچیان همدان برای نخستین بار در غرب کشور به دستگاه «اکوکاردیوگرافی» مجهز و با حضور مسوولان بهره‌برداری شد.

متخصص قلب و عروق بیمارستان فرشچیان همدان روز پنجشنبه در آیین راه اندازی از این دستگاه اظهار داشت: دستگاه اکو کاردیوگرافی ( اکوی قلب) از سال ۲۰۱۲ به بعد نیاز به قابلیت ها بیشتری داشت تا بیماری های ساختاری قلب به ویژه بیماری های دریچه ای و بیمارهای مادرزادی را به خوبی بررسی کند.

دکتر نکیسا خوانساری افزود: به روز شدن دستگاه اکو کاردیو گرافی کمک بزرگی به بررسی و تشخیص دقیق و ارائه برنامه درمانی و جراحی برای بیمار دارد بنابراین خرید دستگاه کاردیو گرافی سه بعدی در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط فعلی، نیاز بیمارستان فرشچیان به خرید این دستگاه احساس می شد بنابراین ضرورت مجهز شدن بیمارستان به این دستگاه به مسوولان علوم پزشکی منتقل و با همکاری آنها این دستگاه خریداری  شد.

متخصص قلب و عروق بیمارستان فرشچیان همدان گفت: این بیمارستان مرکز تک تخصصی قلب و عروق و مرکز ویفرال و اجرایی قلب و عروق بوده که بخشی از بیماران غرب کشور برای مداوا به آن مراجعه می کنند.

خوانساری ادامه داد: این بیمارستان زمینه مناسبی برای مداوای بیماران از نظر تعداد بیماران دریچه ای و بیماران مادرزادی است که با استفاده از دستگاه کاردیوگرافی سه بعدی می توان دقیق تر این بیماری را بررسی و برنامه دقیق درمانی ارائه کرد.

وی گفت: همدان در غرب کشور جزو نخستین استان هایی است که به دستگاه اکو کاردیو گرافی مجهز شده که کمک شایانی به درمان بیماران می کند همچنین می توان با استفاده از این دستگاه وضعیت بیماران قلبی و عروقی به ویژه بیماران دریچه ای و  قلبی مادرزدای علل افت قدرت انقباض قلب را بررسی کرد.

متخصص قلب و عروق بیمارستان فرشچیان همدان ادامه داد: یک نرم افزار در این دستگاه وجود دارد که یافته های آن با دستگاه ام .آر. ای قلبی برابری کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha