شناسایی هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی‌ فرهنگی در گلستان و چند خبر کوتاه

گنبدکاووس - ایرنا - شناسایی هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی‌ فرهنگی در استان، تبدیل هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شیبدار آزادشهر به باغ و پر شدن ظرفیت بیمارستان پیامبر اعظم (ص) گنبدکاووس از بیماران کرونایی، اخبار کوتاه روز جمعه گلستان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: تاکنون در این استان هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی فرهنگی از شرق تا غرب این استان شناسایی شد.

**

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ظرفیت بیمارستان پیامبر اعظم (ص) گنبدکاووس از بیماران کرونایی پر شده و احتمال افزایش شهرهای قرمز استان تا پایان هفته وجود دارد.

دکتر عبدالرضا فاضل افزود: با توجه به تعطیلات هفته گذشته پیش بینی افزایش شیوع کرونا در هفته جاری وجود داشت.

**

سرپرست جهاد کشاورزی آزادشهر گفت: با توجه به مزایای کشت درختان میوه در اراضی شیبدار و حمایت و برنامه ریزی دولت، هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین های شیبدار شهرستان به انواع باغات میوه تبدیل شد.

**

سید رحیم میرکریمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان گفت: امدادگران این جمعیت فردی را که از ارتفاع ۱۵ متری آبشار لوه در جاده گالیکش به تنگراه مینودشت سقوط کرده بود با ۳ تیم عملیاتی ۷ نفره و ۳ دستگاه خودروی امدادی نجات دادند.
**
بیانی فرماندار کلاله گفت: برای توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی در مناطق هدف گردشگری شهرستان، ۱۹ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به ۹ بوم گردی متقاضی پرداخت شد.
وی همچنین گفت: تمامی بوم گردی هایی که بدون مجوز فعالیت کرده و یا اینکه به افراد معلوم الحال اجاره داده شود پلمپ خواهند شد.
**
استاندار گلستان گفت: تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار تن گندم به سیلوهای دولتی و خصوصی استان تحویل داده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =