استفاده از ماسک در سالن‌های نمایش خراسان جنوبی الزامی است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در تمامی مدت حضور در مکان فعالیت‌های نمایشی الزامی است.

به گزارش دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان خراسان جنوبی، ناصر نبی زاده روز پنجشنبه گفت: فعالیت‌های نمایشی از ابتدای تیرماه از سرگرفته می‌شود.

وی افزود: پس از موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر امکان از سرگیری فعالیت‌های نمایشی و اشاره به برخی از مهم‌ترین دستورالعمل‌های بهداشتی، اداره ‌کل هنرهای نمایشی مجموعه‌ای از الزامات و پیشنهادات را در قالب اطلاعیه‌ای اعلام کرده است.

مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار داشت: این اطلاعیه شامل انواع اجراها مانند اجرا در تماشاخانه‌های مسقف، نمایش‌های خیابانی، اجرا در مکان‌های نامتعارف (فضاهای باز و مسقف)، تمرین اجرا و برگزاری جلسات نمایشنامه‌خوانی است.

وی گفت: الزامات در چهار بند شامل تماشاگران، مکان اجرا، گروه اجرایی و سایت‌های فروش بلیت تعریف شده است.

آمار ابتلا به کرونا از ۲ هفته قبل در خراسان جنوبی افزایشی شده است.

تاکنون ۱۹۵ هزار و ۵۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۲۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۱۸۵ نفر رسید.

رعایت بهداشت فردی و فاصله اجتماعی همچنان مورد تاکید متخصصان و بهترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است.

به گفته مسوولان در صورت ادامه روند افزایشی ابتلا به کرونا، کاهش حساسیت‌ها و رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی امکان بازگشت محدودیت‌ها برای کنترل بیماری وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha