نیاز یک میلیارد ریالی برای تعمیر خانه‌های عالم در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرکل تبلیغات خراسان شمالی گفت: یک میلیارد ریال منابع مالی برای تعمیر و بازسازی ۲۳ خانه‌ عالم این استان نیاز است.

حجت الاسلام علی خادمی، روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ساخت خانه های عالم نقش مهمی در ثبات و ماندگاری روحانیان و مبلغان اعزامی به مناطق روستایی دارد، افزود: هم اکنون ۱۶۰ خانه عالم در استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه تعامل و ارتباط متقابل روحانیت و مردم و حل و فصل کردن مشکلات دینی از اهداف ایجاد خانه عالم در روستاها است، تصریح کرد: ۱۳۷ خانه عالم در استان فعال است که از این تعداد ۳۷ باب آن از محل کمک‌های مصوبات سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به استان و سازمان تبلیغات اسلامی ساخته شده است.

حجت الاسلام خادمی افزود: خانه های عالم در روستاهای بازار قارناس آشخانه، کلات و چهل حصار اسفراین و ارکان بجنورد با مشارکت‌های خیران و مردم احداث شده است.

وی با بیان اینکه احداث خانه های عالم مشروط به تامین نیروی انسانی توسط حوزه های علمیه استان است، خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته هیچ خانه عالمی در روستاهای استان ساخته نشده است و درخواست اعتباری از سازمان برنامه و بودجه برای آن نداشتیم، زیرا که قبل از احداث باید بتوانیم نیروی انسانی آن را تامین کنیم.

مدیرکل تبلیغات خراسان شمالی افزود: این نهاد طرحی را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیشنهاد داده است که در صورت تامین مبلغ دینی برای روستاهای نیازمند، به جای ساخت خانه های عالم از خانه های اجاره ای استفاده کنیم که این امر باعث صرفه جویی در اعتبارات جاری و استانی خواهد شد.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =