۱۱۰میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان جاسک پرداخت شد

بندرعباس - ایرنا- فرماندار جاسک گفت: ۱۱۰میلیاردریال تسهیلات بانکی و همچنین وام بلاعوض به کشاورزان و باغداران خسارت دیده از سیل این شهرستان ظرف یکسال گذشته پرداخت شد.

محمد راد مهر چهارشنبه شب  به مناسبت هفته جهاد کشاورزی دردیدار با سرپرست جهاد کشاورزی جاسک افزود: این شهرستان با داشتن آب و زمین های حاصلخیز بهترین ظرفیت برای جذب سرمایه گذار در حوزه  کشت گلخانه ایی است .

وی ادامه داد :سازمان جهاد کشاورزی و همچین مجموعه جهاد شهرستان در خصوص مبارزه با ملخ های صحرایی که بیشترین مبارزه با ۲۹هزار هکتار را شامل می شود عملکرد خوبی داشتته که قابل تقدیر است .

وی بیان داشت : جهاد علاوه بر مدیریت بحران های یاد شده باید برای توسعه و رونق تولید در حوزه کشاورزی برنامه دقیق با هدایت و جذب سرمایه گذاران به شهرستان داشته باشد.

 سرپرست جهاد کشاورزی در این دیدار نیز گفت : علاوه بر پرداخت تسهیلات سیل با  پیگیری های صورت گرفته از محل ماده ۱۰ برآورد خسارتها ۱۰ میلیارد ریال به شهرستان جاسک تخصیص یافت.

خدابخشیان افزود: این مبلغ صرف بازسازی جاده بین مزارع ، احداث سیل بند و بهسازی چشمه در مناطق سیل زده می شود که هم اکنون عملیات آن آغاز شده است.

شهرستان جاسک بدلیل داشتن سد جگین و زمینهای حاصل خیز پایین سد یکی از قطب های مهم کشاورزی بویژه درزمینه هندوانه وکشت گلخانه ای است ودر ۳۰۰کیلومتری شرق استان قراردارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =