۲۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۳
کد خبرنگار: 1447
کد خبر: 83825290
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کمبود امکانات اطفا حریق در دلفان

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار دلفان گفت: برای مقابله با آتش‌سوزی‌های مراتع، جنگل‌ها و عرصه‌های طبیعی، این شهرستان با کمبود تجهیزات و نیروی انسانی مواجه است.

حشمت بهمنی  روز پنجشنبه در جلسه پیشگیری از آتش سوزی های احتمالی در دلفان افزود: اقدام مناسبی برای تامین تجهیزات موردنیاز جهت پیشگیری  و مقابله با آتش سوزی اندیشیده نشده  و امکانات موجود اداره منابع طبیعی، جنگلبانی و محیط زیست نمی تواند جوابگوی بحران حریق در مراتع و جنگل های این شهرستان باشد.

وی اظهار داشت: وقوع آتش سوزی های مکرر در مراتع و جنگل های دلفان آسیب پذیری این شهرستان را در مقابل حریق های بزرگ محرز کرده که امیدواریم مسوولان اهتمام لازم را نسبت به این مهم داشته باشند و تجهیزات و نیروی انسانی موردنیاز را تامین نمایند.

وی تصریح کرد: جنگل ها میراث ارزشمند طبیعت هستند که حراست و حفاظت از آنها وظیفه ای انسانی، شرعی و قانونی است و قصور از هیچ نهادی در این زمینه قابل قبول نیست.

وی با اشاره به نقش اصحاب رسانه در فرهنگ سازی حفظ و نگهداری از جنگل ها گفت: مطبوعات می توانند افکار عمومی را به سمت اهمیت و حساسیت این موضوع سوق دهند و پویش همکاری و احساس مسئولیت گسترده بین مردم نسبت به حراست از جنگل ها و طبیعت را ایجاد کنند.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان لرستان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =