وزیر آموزش و پرورش: آمادگی ارائه آموزش در هر وضعیتی را داریم

بجنورد- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه شرایط برای برگزاری کلاس‌های درس در سال تحصیلی جدید قابل پیش‌بینی نیست، ما آمادگی ارائه آموزش در هر وضعیت را داریم.

محسن حاجی‌میرزایی عصر چهارشنبه در بدو ورود به خراسان شمالی در فرودگاه بجنورد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش بینی وضعیتی که به لحاظ شیوع کرونا در برابر ما است، هنوز امکانپذیر نیست اما برای شروع سال تحصیلی، برای شرایط مختلف آماده هستیم.

وی افزود: اگر امکان حضور دانش آموزان در مدرسه وجود داشته باشد، آماده هستیم تا آموزش ها به صورت حضوری انجام شود، اما اگر قرار باشد که دانش آموزان در برخی از ایام سال در کلاس درس حضور داشته و در برخی از روزها، حضور نداشته باشند، برای ارائه آموزش مجازی آمادگی داریم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این آمادگی نیز وجود دارد که برخی از درس ها، به صورت حضوری و برخی درس ها در بستر فضای مجازی ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر ناگزیر باشیم که تعداد دانش آموزان در کلاس ها محدودتر شود، در این زمینه هم آمادگی داریم، تا با توزیع دانش آموزان در روزهای هفته،  بخشی از کلاس ها حضوری و بخشی غیرحضوری برگزار شود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: برای هر وضعیتی در آغاز سال تحصیلی آمادگی داریم و امید می رود شاهد کمترین اختلال در آموزش دانش آموزان باشیم.

حاجی میرزایی در بخش دیگری از سخنان خود درباره برخی اظهار نظرها از حذف درس «شهید فهمیده» از کتب درسی گفت: چیزی از کتاب ها حذف نشده و آموزش و پرورش جایگاه و مهد ارزش های دینی و الهی است.

وی گفت: آموزش و پرورش سرشار از نیروهایی است که با تمام وجود برای احیای اسلامی و انقلاب تلاش می کنند، در سند تحول بنیادین هم مهم ترین ماموریت ما، تربیت انسان ها است و این امر، در ساحت های اعتقادی، اخلاقی، عبادی، علمی، فناوری، سیاسی و اجتماعی،  وجوه مختلف شخصیت جوان و نوجوان را آموزش می دهد.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: مهم ترین کارکرد ماموریت آموزش و پرورش، آماده کردن افراد برای دفاع از انقلاب، ارزش ها و آرمان ها است، آموزش و پرورش از ابتدای انقلاب برای تربیت نیروهای علاقه مند و وفادار به انقلاب تلاش داشته است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در توسعه ارزش های انقلاب اهتمام تمام دارد و در دوران دفاع مقدس، بیش از  ۳۶ هزار دانش آموز و چهار هزار معلم شهید تقدیم آرمان های انقلاب کرده است.

وزیر آموزش و پرورش با استقبال استاندار خراسان شمالی، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی امروز در اغاز سفری دوروزه وارد بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی شد.

محسن حاجی میرزایی، پس از حضور در گلزار شهدای بجنورد و ادای احترام به مقام شامخ شهدا با سفر به شهرستان اسفراین، بعد از افتتاح یک پروژه عمرانی با مجمع خیرین مدرسه ساز در این شهرستان نشست خواهد داشت و فردا هم با هدف افتتاح چند پروژه عمرانی در شهرستان های بجنورد و شیروان حضور یافته و در نشست شورای اداری استان شرکت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها