۲۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۲
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 83825098
۰ نفر

برچسب‌ها

کارگاه توانبخشی دانش‌آموزان استثنایی بجنورد افتتاح شد

‌بجنورد- ایرنا- کارگاه توان بخشی و سالن ورزشی دانش‌آموزی مجتمع آموزشی استثنایی در بجنورد، مرکز خراسان شمالی امروز- پنجشنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش، افتتاح شد.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: کارگاه توان بخشی در زیربنایی با وسعت ۵۵۰ مترمربع و سالن ورزشی با وسعت ۸۳۵ مترمربع ساخته شده است.

علی متقیان اظهار داشت: برای ساخت کارگاه توان بخشی ۲۳ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و ساخت سالن ورزشی هم هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه در بر داشته است.

وی افزود: این مرکز توان بخشی برای خدمات رسانی به ۵۰۰ نفر دانش آموزان ایجاد شده است البته دانش آموزان عادی که نیازمند خدمات هستند هم می توانند از ظرفیت های آن بهره مند شوند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در مرکز توان بخشی، خدمات مختلف از جمله کاردرمانی، شنوایی سنجی، حرکت درمانی، روان سنجی، تست هوش، ارزیابی طیف اوتیسم و ازریابی بهداشتی دانش آموزان  قابل ارائه است.

اکنون هزار و ۳۸۷ دانش آموز و با نیازهای ویژه استان در ۶۶ مرکز مستقل و  ۲۲۰ کلاس درس از خدمات آموزشی و توانبخشی اداره آموزش و پرورش استثنایی استان بهرمند می شوند.

هزار و ۶۴۷ دانش آموز به صورت تلفیقی در مدارس عادی و مراکز مشکلات ویژه یادگیری نیز از آموزش های مجازی به روش های مختلف، خدمات را دریافت می کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =