سازمان بنادر: رایزنی‌های بین‌المللی برای تسهیل فرآیندهای کشتیرانی ادامه دارد

تهران- ایرنا- معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد: برای تسهیل فرآیندهای کشتیرانی در تحریم، رایزنی‌های بین‌المللی ادامه دارد تا بخشی از محدودیت ها برطرف شود.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، جلیل اسلامی در اولین نشست شورای مدیران ارشد ارگان های دریایی، با اشاره به تلاش ها و اقدامات ضدکرونایی این سازمان ها و  مراجع بین المللی و دستگاه های مختلف امنیتی و اجرایی در کشور، گفت: در حوزه دریانوردان، گواهینامه های شایستگی دریانوردی تمدید شد و خوشبختانه مشکلات مربوط به کروی کشتی تا حدود بسیار زیادی حل و فصل و مدیریت شد.

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تحریم های دریایی موجود، گفت: این سازمان به اقتضای مسئولیت های خود و با تشکیل کمیته تحریم در لایه های مختلف، سعی کرده تا آثار این تحریم ها را با شفافیت به مراجع بالاتر مثل وزارت راه و شهرسازی و شورای امنیت ملی منتقل کند.

اسلامی در خصوص اقدمات سازمان بنادر برای تسهیل فرآیندهای کشتیرانی در شرایط تحریم، از رایزنی های بین المللی و تسهیلات داخلی خبر داد و ابراز امیدواری کرد، این پیگیری ها و تحرکات، بخشی از چالش های محدودیت ساز را حل و فصل کند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اذعان به اینکه بروز سوانح دریایی در دنیای حمل و نقل دریایی تقریبا اجتناب ناپذیر است، افزود: بخش قابل توجهی از نشست ها و جلسات این سازمان طی ماه های گذشته برای مدیریت صادرات و انجام بهینه تجارت دریایی با جلوگیری حداکثری از بروز سوانح بود.

وی با اشاره به حساسیت کشور به موضوع سوانح و آتش سوزی، گفت: لازم است، مدیریت و کنترل دقیق تری در ارتباط با پیشگیری از بروز سوانح در کشور به ویژه در بنادر صیادی صورت بگیرد.

اسلامی با اشاره به روز جهانی دریانورد و تمهیدات سازمان بنادر و دریانوردی در این خصوص، گفت: امسال مراسم تجلیل از زحمات دریانوردان سخت کوش ایرانی به صورت مجازی و نمادین برگزار می شود. 

وی افزود: قرار است مراسمی در ۴ تیرماه با حضور جمعی از مدیران ارشد ارگان های دریایی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و به صورت محدود در سازمان بنادر برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =