۲ شهرستان ایلام در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفتند

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: وضعیت ۲ شهرستان این استان از نظر افزایش موارد مثبت ابتلا به کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

دکتر جمیل صادقی فر روز چهارشنبه در کارگروه مجازی اطلاع رسانی و تبلیغات کرونای استان ایلام اظهار داشت: وضعیت شهرستان های بدره و آبدانان به دلیل افزایش شمار افراد بستری و مبتلا به کرونا به حالت قرمز درآمده است.

وی افزود: اکنون وضعیت استان های همجوار ایلام از نظر ابتلا به کرونا خوب نیست و استان ایلام هم دست کمی از آنها ندارد.

وی اضافه کرد: تعداد مبتلایان به کرونا در استان ایلام  رو به افزایش است و متاسفانه مردم کرونا را دست کم گرفتند.

تالارها مکان های پرخطر شیوع کرونا/موج دوم کرونا ما را به روزهای سخت فروردین بازگشت می دهد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه این موج دوم کرونا ما را به روزهای سخت فروردین بازگشت می دهد، گفت: تالارهای پذیرایی یکی از مکانهای پرخطر هستند که به دلیل فرهنگ سنتی مردم و عدم رعایت فاصله اجتماعی خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهند.

دکتر صادقی فر اظهار داشت: بدلیل تعطیل بودن تالارها، مردم بیشتر مراسم های عروسی را در منازل برگزار کردند که بسیار پر خطرتر بود و در شرایط نا ایمن موجب انتشار کرونا شد.

وی افزود: در نشست اخیر تصمیم گرفته شد تالارها با رعایت زمان محدود، تعداد افراد محدود، استفاده الزامی از ماسک و همچنین برگزاری مراسم در فضای باز بازگشایی شوند.

وی تاکید کرد: در دو شهرستان قرمز استان تالارها همچنان تعطیل باقی می مانند و امیدواریم که مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی سلامت خود را حفظ کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از مدیران تالارها خواست: با نگاه مسئولانه حفظ جان مردم را در اولویت قرار دهند.

وی اظهار داشت: برگزاری عروسی مهم است اما حفظ جان مردم واجبتر است و اگر مسوولانه نگاه نکنیم عواقب جبران ناپذیری رخ می دهد.

استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت ۱۱ شهرستان دارد.

ه گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۱۹۲ هزار و ۴۳۹ نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۹ هزار و ۶۵ تن رسید.

سیما سادات لاری روز سه شنبه افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۷ خرداد ماه جاری بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه های علوم پزشکی ۲ هزار و ۵۶۳  بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از مبتلایان جدید، ۹۳۹ نفر مربوط به موارد  بستری وبقیه موارد سرپایی یا در تماس با مبتلایان بودند.

وی بیان کرد: بر اساس این گزارش ها تاکنون ۱۵۲ هزار و ۶۷۵ نفر از بیماران بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند و ۲ هزار و ۸۱۵ نفر تحت مراقبت در بخش های آی. سی. یو قرار دارند.

وی گفت: تاکنون یک میلیون و ۲۹۳ هزار و ۶۰۹  مورد آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: استان های خوزستان، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، لرستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند.
 برای نخستین بار  در دیماه ۹۸ ویروس کرونا در شهر ووهان چین شناسایی شد و نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه پارسال در شهر قم گزارش شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha