۲۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۴۷
کد خبرنگار: 863
کد خبر: 83824632
۰ نفر

برچسب‌ها

قالیباف: نمایندگان تحول در مجلس را جدی بگیرند

تهران - ایرنا - محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما تنها یک راه یعنی موفقیت مجلس در حل مسائل مردم را پیش روی خود داریم، از نمایندگان خواست تا با نگاه و دقت بر روزهای در حال گذر، تحول در مجلس را جدی بگیرند.

به گزارش سه‌شنبه شب خانه ملت، جلسه غیر علنی مجلس برای تحول در مجلس روز سه‌شنبه برگزار شد و اصلاح آیین نامه داخلی مجلس و رویه‌ها و رویکردهای مجلس در دستور کار قرار گرفت.

در این جلسه غیرعلنی، ۲۳ نماینده به طرح دیدگاه‌ها و نظرات خود درباره لزوم اصلاحاتی در روند اجرایی و آیین نامه داخلی مجلس پرداختند تا مجلس بر اساس اولویت‌های اصلی، فرایندهای تقنینی و نظارتی را پیگیری کند.

همچنین حرکت بر مدار نقشه راهی که رهبر معظم انقلاب در پیام خود برای مجلس تعیین کردند و حل مسائل ملی و محلی مردم مورد تاکید نمایندگان قرار گرفت.

در این جلسه رییس مجلس نیز با تاکید بر اینکه ما تنها یک راه یعنی موفقیت مجلس در حل مسائل مردم را پیش روی خود داریم، از نمایندگان خواست تا با نگاه و دقت بر روزهای در حال گذر، تحول در مجلس را جدی بگیرند.

قالیباف پیشنهادات خود با چهار رویکرد مردمی سازی، شفاف سازی، هوشمند سازی و کارآمد سازی را برای طرح تحول در مجلس اعلام کرد. نگاه از پایین به بالا برای مساله یابی و قانون‌گذاری و نظارت حل مسائل مردم از دیگر تاکیدات رییس مجلس بود.

در پایان مقرر شد برای هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی به منظور ایجاد تحول در مجلس، گروه‌های کاری تشکیل و پیشنهادهای اصلاحی برای اصلاح آیین نامه داخلی، ساختارها و رویکردهای مجلس ارائه شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =