خیز نسبی کرونا در استان اردبیل در ۲ روز گذشته

اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در ۲ روز گذشته آمار مبتلایان به کرونا در این استان خیز نسبی داشته و در صورت عدم رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی احتمال تبدیل وضعیت زرد استان به وضعیت قرمز وجود دارد.

دکتر شهرام حبیب‌زاده روز سه‌شنبه بیان‌کرد: در این مدت در شهرستان‌های اردبیل‌، سرعین و پارس‌آباد مغان موارد مثبت تست‌های کرونا افزایش قابل توجهی داشته و ادامه این روند می‌تواند موجب اتخاذ تصمیم  برای برقراری برخی محدودیت‌ها شود.

وی با اشاره به افزایش حضور گردشگران در استان اردبیل افزود: ازدحام در برخی فضاها از سوی شهروندان و مسافران و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی موجب این اتقاق شده و مردم باید بیشتر از این به کرونا حساس باشند.

او از شهروندان و مسافران خواست در فضاهای بسته حتما از ماسک استفاده کرده، فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و دست خود را قبل از خوردن و آشامیدن بشویند، ضمن اینکه بجز موارد بسیار ضروری از حضور در مکان‌های پرازدحام خودداری کنند.

هم‌اکنون از ۱۱ شهرستان استان، اردبیل، مشگین‌شهر ، پارس‌آباد و سرعین از نظر شیوع کرونا در وضعیت زرد و مابقی مناطق در وضعیت سفید قرار دارند.

بنا به‌گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۱۹۲ هزار و ۴۳۹ در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۹ هزار و ۶۵ نفر جان باخته‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =