مجوز جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه محقق اردبیلی اخذ شد

اردبیل - ایرنا- رییس دانشگاه محقق اردبیلی از اخذ مجوزهای لازم برای پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه خبر داد.

دکتر عزیز حبیبی روز سه‌شنبه در آیین رونمایی از سایت جدید انگلیسی زبان دانشگاه محقق اردبیلی افزود: تلاش می‌شود ضمن تعامل با دانشگاه‌های کشورهای مختلف، دانشجوی خارجی  در این دانشگاه پذیرش کنیم.

وی با اشاره به همکاری‌های دانشگاه محقق اردبیلی با دانشگاه‌های کشورهای همسایه بیان کرد: می‌توان با دانشگاه‌های خارجی به طرق مختلف تبادل دانشجو و استاد داشت، ضمن اینکه برای پذیرش دانشجوی خارجی باید از تجارب دانشگاه‌های دیگر نیز استفاده  کنیم.

رییس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: در حال رایزنی برای اعزام هیاتی از دانشگاه محقق اردبیلی به عراق و گفت و گو و مذاکره با دانشگاه‌های این کشور هستیم. 

دکتر محمدتقی آل‌ابراهیم اضافه کرد: وبینارهای بین‌المللی مختلفی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار و با استقبال خوبی هم مواجه شده است.

مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل نیز گفت: برای پذیرش دانشجوی خارجی باید رشته‌های مورد علاقه آنها را احصا کرده و در این زمینه فعالیت کرد.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی بر هماهنگی با نهادهای مسوول در این زمینه تاکید کرد.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش ۳۸ دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و در حال حاضر در ۲۰۱ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حدود ۱۱ هزار دانشجو دارد که در ۱۱ دانشکده مشغول تحصیل هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =