نظرسنجی: آمریکایی‌ها از زندگی دلسرد شده‌اند 

تهران- ایرنا- با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر زندگی روزانه و اقتصاد، نظرسنجی دانشگاه شیکاگو نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها نسبت به ۵۰ سال پیش بیشتر دلسرد و افسرده‌تر شده‌اند. 

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس، سال ۲۰۲۰ سال ناراحت کننده‌ای بویژه برای مردم آمریکا از نظر روحی بوده است زیرا آنان نسبت به سال‌های گذشته از زندگی لذت نمی‌بردند و ناراحت‌تر شده‌اند. 

براساس نظرسنجی صورت گرفته توسط دانشگاه شیکاگو، تنها ۱۴ درصد از مردم بزرگسال آمریکا از زندگی احساس رضایت دارند و این در حالی است که آمار رضایت از زندگی در آمریکا در سال ۲۰۱۸ در حدود ۳۱ درصد بوده است. 

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۸ تنها ۲۳درصد از مردم آمریکا می‌گفتند که گاهی اوقات احساس دلسردی و انزوا می‌کنند اما در سال جاری این آمار دلسردی و ناخشنودی مردم به ۵۰ درصد رسیده است. 

دانشگاه شیکاگو از سال ۱۹۷۲ تا کنون هر ساله در نظرسنجی‌های خود نظرات و رفتارهای روانی مردم آمریکا را مورد سنجش قرار داده و آخرین نظرسنجی آن‌ها در اواخر ماه مه (۱۱ خرداد) بدست آمده است.  

به طور میانگین کمتر از ۲۹ درصد از مردم آمریکا در این نظرسنجی‌ها اظهار خوشحالی از زندگی خود کرده‌اند. 

به نوشته آسوشیتدپرس، نظرسنجی دانشگاه شیکاگو پیش از اعتراضات سراسری در آمریکا به دلیل مخالفت با خشونت‌های پلیس و قتل بی‌رحمانه جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی انجام شده است و بدون شک اگر این نظرسنجی بعد از اعتراضات اخیر صورت می‌گرفت نتایج حتی بدتر از این نیز می شد. 

به دنبال کشته شدن فلوید به دست درک شاوین افسر پلیس آمریکا در شهر مینیاپولیس که ۲۶ ماه مه (۶ خرداد) رخ داد، آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان در چند هفته اخیر شاهد تظاهرات در اعتراض به نژادپرستی و خشونت پلیس بوده‌اند. 

فلوید در حالی که پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا آمریکا زانوی خود را بر گلوی او گذاشته بود، فریاد می‌زد "زانویت را بردار، نمی‌توانم نفس بکشم" به قتل رسید. در پی مرگ وی، موجی از اعتراض‌های گسترده ضد تبعیض نژادی این کشور و سراسر جهان را فراگرفت. 


 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =