پاسخ وزیران خارجه ایران و روسیه در باره زمان بازگشایی پروازهای مسافری

مسکو - ایرنا - وزیران امور خارجه ایران و روسیه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در مسکو در رابطه با زمان آغاز پروازهای مسافربری میان دو کشور بر سلامتی مردم ایران و روسیه تاکید کردند.

خبرنگار ایرنا روز سه‌شنبه از سرگئی لاوروف و  محمدجواد ظریف در خصوص زمان بازگشایی پروازهای مسافربری میان تهران و مسکو پرسید و وزیر خارجه روسیه در این رابطه گفت: مساله ازسرگیری روابط فرهنگی، انسانی و گردشگری در حوزه اختیارات وزارت امور خارجه نیست.

وی افزود: از طرف ما این بی‌مسئولیتی خواهد بود که وظیفه سازمان‌های تامین امنیت و سلامتی را برعهده بگیریم.

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه با طرف ایرانی در تماس هستیم، اظهار کرد: امروز به صورت حضوری درباره مسائل مختلف گفت وگو کردیم.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران هم به ایرنا گفت: همان طور که آقای لاوروف اشاره کردند ملاحظاتی درباره تامین سلامت ملت‌های ایران و روسیه وجود دارد و ما هم پایبند به سلامتی مردم هستیم.

ظریف افزود: روابط اقتصادی ایران و روسیه حتی در دوره شیوع کرونا ادامه داشت. دیالوگ در سطح مربوطه بین وزارت بهداشت دو کشور جریان دارد و  روابط دو کشور در عرصه گردشگری و نیز رفت و آمدها ادامه خواهد یافت.

گفتنی است با شیوع گسترده کرونا در روسیه، این کشور به فرمان ولادیمیر پوتین از بیش از سه ماه پیش تمام پروازهای مسافربری به این کشور را به حالت تعلیق درآورده است.

روس‌ها پس از دو ماه قرنطینه خانگی به تازگی امکان خروج آزادانه و بدون مجوز از خانه های خود را پیدا کرده اند و وزارت خارجه روسیه نیز پس از دو ماه اجازه بازگشت روس‌هایی که بیرون از این کشور بوده اند را به داخل صادر کرده است اما همچنان زمان آغاز به کار پروازهای مسافری روسیه با دیگر کشورها مشخص نیست.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران هم نخستین مقام خارجی است که پس از پایان قرنطینه در روسیه وارد این کشور شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =