کارگروه ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری تشکیل شود

تهران- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: کارگروه ملی برای بررسی راه‌کارهای ایجاد شغل پایدار روستایی و عشایری با حضور مسئولان ذیربط تشکیل می‌شود تا بتوانیم مشکلات اشتغال را در روستاها مرتفع کنیم.

به گزارش روز سه شنبه وزارت جهاد کشاورزی، «کاظم خاوازی» در مراسم امضا تفاهم‌نامه سه جانبه بین وزارت جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و صندوق کارآفرینی امید، با تأکید بر لزوم تشکیل کارگروه ملی برای بررسی راه‌کارهای ایجاد شغل پایدار روستایی و عشایری، اظهارداشت: این کارگروه ملی با حضور معاون توسعه روستایی رییس جمهوری، سازمان مرکزی تعاون روستایی و کارشناسان و مسئولان ذیربط تشکیل شود تا بتوانیم هر چه سریع‌تر موضوع اشتغال پایدار روستایی را پایش کنیم.

وی افزود: ما در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی به اشباع رسیده‌ایم اما اگر این اشتغال پایدار در جهت تولید گوشت قرمز، حبوبات و چای باشد، برای کشاورزی کشور مطلوب‌تر است.

خاوازی خاطرنشان کرد: آنچه که امروز با آن روبرو هستیم بحث زنجیره‌های تولید است که اگر بتوانیم با استفاده از صندوق کارآفرینی امید و صندوق‌های حمایتی دیگر این زنجیره‌ها را در روستاها ایجاد کنیم، اقدام موثری محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: برای پایش اقدامات در راستای اشتغال پایدار روستایی باید هر ماه جلسه‌ای در قالب کارگروه ملی داشته باشیم تا حمایت دولت را به سمتی ببریم که اثرگذار بوده و گره‌های بخش کشاورزی باز شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به نیاز اعتباری استارتاپ‌های کشاورزی، خاطرنشان کرد: جوانان خلاق و صاحب دانشی که در قالب استارتاپ‌ها فعالیت می‌کنند، نیازمند کمک‌های حداقلی هستند که بخشی از آن باید توسط وزارت جهاد کشاورزی و بخشی توسط صندوق‌های حمایتی مانند صندوق کارآفرینی امید تامین شود که با این اقدام، دیگر شاهد افزایش قیمت‌ها در تنظیم بازار محصولات کشاورزی نخواهیم بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =