آلمان از جزئیات نحوه خروج نیروهای آمریکا از این کشور اظهار بی‌اطلاعی کرد 

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه آلمان روز سه شنبه گفت: آلمان اطلاعات مفصلی از ایالات متحده برای خروج نیروهای نظامی خود دریافت نکرده است. 

به گزارش رویترز، هایکو ماس با تاکید بر حفظ نیروهای آمریکا در آلمان گفت : حضور سربازان ایالات متحده در خاک آلمان برای دفاع از آلمان و آمریکا مهم هستند. 

وزیر امور خارجه آلمان هفته گذشته در گفت‌وگو با نشریه «بیلد آم زونتاگ» به تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای خارج کردن بخشی از نظامیان خود از این کشور اروپایی واکنش نشان داد. 

ماس به چندین دهه همکاری نظامی آلمان و ایالات متحده اشاره و تاکید کرد این همکاری به نفع هر دو کشور بوده است. 

وی با بیان اینکه برلین تصمیم واشنگتن را به رسمیت می‌شناسد، گفت: ما شرکای خوبی در فراسوی آتلانتیک بوده و مایل به حفظ این مناسبات هستیم، با این حال شرایط پیچیده است. 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (دوشنبه) برای اولین بار در مورد برنامه‌هایی برای خارج ساختن حداقل ۹ هزار و ۵۰۰ سرباز آمریکایی از آلمان حرف زد و گفت برلین مسئول این امر است زیرا به اجرای طرح موسوم به «نورد استریم ۲» پایبند است و سهم خود را در ناتو پرداخت نمی‌کند. 

ترامپ همچنین می‌گوید که استقرار نظامیان آمریکایی در آلمان باعث هزینه‌های هنگفت برای ایالات متحده می‌شود. وی به شکل غیرمستقیم به خسارات اقتصادی اشاره کرد که به عقیده وی دلیل خوبی برای خارج کردن نظامیان است. به گفته وی نظامیان دستمزد خوبی می‌گیرند و مقدار زیادی از پول خود را در آلمان خرج می‌کنند. ترامپ ادامه داد: تا زمانی که برلین مبلغی پرداخت نکند، ما می‌خواهیم تعدادی از سربازان خود را پس بگیریم. 

وی همچنین با انتقاد مجدد از پافشاری دولت آلمان بر اجرای طرح انتقال گاز روسیه به اروپا با پروژه نورد استریم ۲ تاکید کرد: چرا آلمان میلیاردها دلار برای تامین انرژی به روسیه می‌پردازد و ما باید این کشور را از خطر روسیه محافظت کنیم؟ چگونه این امر ممکن است؟ 
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =