معاون فرماندار آستارا: ۲۰ میلیارد ریال برای لایروبی آب‌بندان‌ها تامین شد

آستارا - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی و لایروبی آب‌بندان‌های اورتا استیل، حاجی‌غفار و دمیرلیک اختصاص یافته‌است و اجرای این طرح، سبب افزایش منابع آب اراضی کشاورزی خواهد شد.

کامبیز لقمانی مقدم روز سه شنبه در جلسه ساماندهی تالاب ها و آب بندان ها در فرمانداری آستارا اظهار کرد: با صرف این اعتبار تا پایان فصل تابستان، ۳۲ هکتار از بستر آب بندان ها لایروبی خواهد شد و  اداره های منابع طبیعی و آبخیزداری، حفاظت محیط زیست، امور آب، جهاد کشاورزی و شهرداری در این رابطه همکاری کنند.

وی ادامه داد: استفاده از مصالح لایروبی در طرح های عمرانی و افزایش ذخیره آب کشاورزی از مزایای این طرح است و در آب بندان ها، پرورش و تولید آبزیان با سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز امکان پذیر خواهد شد.

لقمانی مقدم اضافه کرد: از ۱۱ پهنه آب بندان با ۲۰۰ هکتار مساحت در آستارا، برای آبیاری ۷۵۰ هکتار اراضی کشاورزی، پرورش ماهی و مقاصد گردشگری استفاده می شود.

معاون فرماندار آستارا گفت: ظرفیت آب کشاورزی این شهرستان ۱۵ میلیون متر مکعب است و با توجه به محدودیت منابع در تابستان، تجهیز چاه های عمیق، صرفه‌جویی و اجرای طرح های تامین آب پیگیری می شود.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، هفت رشته رودخانه، ۱۱ آب بندان و هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی در غرب استان گیلان واقع شده و کشت غالب آن برنج است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =