استانداری کرمان و سازمان زمین‌شناسی کشور تفاهم نامه همکاری امضا  کردند

کرمان - ایرنا- استانداری کرمان با سازمان زمین‌شناسی کشور تفاهم‌نامه ۳۰ میلیارد تومانی برای توسعه مناسبات اکتشافی وزمین شناسی امضا کردند.

به گزارش ایرنا، با توجه به لزوم توسعه بخش معدن، تعدد مخاطرات طبیعی همچون زلزله و گرد و غبار و لزوم انجام مطالعات علمی در این حوزه‌ها؛ استانداری کرمان و سازمان زمین‌شناسی کشور  برای توسعه مناسبات اکتشافی و زمین‌شناسی تفاهم‌نامه ۳۰ میلیارد تومانی امضا کردند.

در این نشست معاونان سازمان زمین‌شناسی توضیحاتی درباره آخرین اکتشافات معدنی، تهیه نقشه‌های مخاطرات طبیعی و برنامه‌های آینده سازمان ارائه کردند.
 شتاب بخشیدن به اجرای پروژه‌های بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی علوم‌زمین و کشف ذخایر معدنی در استان کرمان از اهداف امضای این تفاهمنامه است.
اجرای فاز شناسایی و پی‌جویی منابع آهن برای پایداری تأمین خوراک صنایع فولاد استان، پی‌جویی و اکتشاف کانی‌های فلزی با اولویت مناطق کمتر برخوردار استان، تکمیل فاز پی‌جویی اکتشاف عناصر نادر خاکی در استان، شناسایی و پی‌جویی کانی‌های غیرفلزی با اولویت منابع آهک در استان، تدقیق سامانه‌های گسلی فعال استان کرمان با اولویت گسل‌های پیرامون شهرهای کرمان و جیرفت، پایش مداوم و نمونه‌برداری سطحی و اتمسفری از کانون‌های تولید گردوغبار، پایش فرونشست دشت‌های استان کرمان با اولویت دشت‌های پیرامون شهر کرمان، تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی مناطق کویری استان و شناسایی و معرفی قابلیت‌های زمین‌گردشگری و ژئوپارک در استان به‌عنوان موارد مورد توافق سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و استانداری کرمان یاد شده است.
قرار است ۱۵ میلیارد تومان از منابع استان و ۱۵ میلیارد تومان از بودجه‌های سازمان زمین‌شناسی برای اجرای این تفاهمنامه تامین شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =