مدیریت کرونا نیازمند همکاری همگانی است

تبریز- ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم همکاری و هماهنگی همه بخش‌های جامعه برای مدیریت آثار اقتصادی و اجتماعی شیوع بیماری کرونا تاکید کرد.

محمدرضا پورمحمدی روز سه شنبه در نشست هم‌اندیشی فرمانداران استان، شیوع بیماری کرونا همزمان با تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان را آزمون بزرگی خواند که نشان داد ملت ایران در ۴۰ سال گذشته به‌رغم همه مشکلات و فشارها، توانمندتر شده است.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در موضوع کرونا، هم در بخش درمان و تولید کالاهای اساسی و هم در بخش فرماندهی و مدیریت عملیات، قابلیت‌های خود را اثبات کرد و این بحران را به نحوی مدیریت کرد که هیچ مشکل حادی به وجود نیامد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه احتمال بروز برخی مشکلات ناشی از آثار اقتصادی و اجتماعی کرونا محتمل است، افزود: همه مسئولان در حوزه کاری خود باید به دقت مسائل را رصد کرده و با چشم باز برای مدیریت مشکلات تدبیر کنند.
پورمحمدی همچنین بر تعامل جدی فرمانداران استان با نمایندگان مجلس، نظارت بر عملکرد مدیران و کارکنان ادارات شهرستان‌ها، توجه جدی به مدیریت فضای کسب ‌و کار و رصد مسائل بخش تولید و خدمات و مشکلات کارگری، آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی ادارات و هم‌اندیشی و هم‌فکری با گروه‌های مرجع و تشکل‌های مردمی تأکید کرد.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی هم در این نشست تأمین آزادی‌های سیاسی و اجتماعی، تأمین امنیت و برگزاری انتخابات را سه وظیفه ذاتی فرمانداران ذکر کرد و گفت: فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان‌ها، نقش نظارت و هماهنگی بین نهادها و سازمان‌ها را دارند.
علیار راستگو با تأکید بر اینکه فرمانداران باید به صورت مستمر با بدنه اجتماعی در ارتباط و تعامل باشند، افزود: بازسازی سرمایه اجتماعی نیازمند ارتباط با تشکل‌های مردمی و گروه‌های مرجع است و در این سازمان‌های مردم‌نهاد یک ظرفیت بسیار خوب برای مدیریت مسائل مختلف به شمار می‌روند.


نحوه تعامل با نمایندگان مجلس، مسائل بخش تولید و کسب‌ و کار، کارآمدسازی نیروی انسانی ادارات، مدیریت بیماری کرونا و آثار و تبعات اقتصادی و اجتماعی آن، استفاده از ظرفیت شهرستان‌ها برای تحقق شعار جهش تولید و وضع اجرای طرح‌های عمرانی موضوعاتی بود که فرمانداران استان در این نشست مطرح کردند.

سخنگوی وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی امروز از شناسایی ۲۵۶۳ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

 دکتر لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۶۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۹۳۹ مورد بستری شدند.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۵ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۶۵ نفر رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =