دولت با وجود تحریم‌ها و کرونا مردانه پای توسعه کشور و جهش تولید ایستاده است

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) تاکید کرد: دولت تدبیر و امید با وجود تحریم‌های ظالمانه آمریکا و شیوع بیماری کرونا، مردانه برای اداره امور کشور و تامین نیازهای مردم در صحنه ایستاده و از هیچ کوششی برای توسعه کشور و تحقق شعار جهش تولید فروگذار نکرده است.

«محمدرضا نوروزپور» در مراسم معارفه «محمدرضا نادری گیسور» به عنوان معاون خبر جدید ایرنا و تجلیل از خدمات «پدرام الوندی» در این مسئولیت افزود: انعکاس دستاوردهای دولت در این زمینه به گونه ای که مایه دلگرمی و امیدواری مردم باشد، رسالت اصلی امروز جامعه روزنامه‌نگاری کشور و خصوصا ایرنا است.

مدیرعامل ایرنا با بیان اینکه امروز اتحاد شگرفی در میان بدخواهان و دشمنان ایران در ناامید سازی مردم از دولت و نظام شکل گرفته است از برخی رسانه های داخلی که ناخواسته در همین مسیر حرکت می کنند انتقاد کرد و گفت: قطعا انکار خدمات و دستاوردهای دولت خلاف سیاست های کلان نظام و مغایر با نظرات صریح مقام معظم رهبری است و تقویت دولت قطعا تقویت نظام است.

نوروزپور که به تازگی مسئولیت هدایت خبرگزاری رسمی کشور را بر عهده گرفته است، ایرنا را یکی از موفق‌ترین خبرگزاری های ایران و طلایه‌دار روزنامه نگاری با کیفیت و اصیل در کشور با حدود نزدیک به یک قرن تجربه توصیف کرد و اظهارداشت: بدون شک حضور در این رسانه  برای بنده توفیقی است که بتوانم به نظام، دولت، کشور و سازمان بزرگ خبری ایرنا و جامعه رسانه ای خدمت کنم و در این راه از همه همکاران رسانه ای تقاضا دارم در طی این مسیر و در جهت افزایش اثرگذاری رسانه ای از ایرنا حمایت کنند.

مدیر عامل ایرنا با اشاره به  دستاوردهای این خبرگزاری در دوره های مختلف تصریح کرد: ما قدردان همه کسانی هستیم که در ارتقاء جایگاه خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان نمونه‌تر از خبرگزاری ملی، تلاش کرده‌اند و از همکاری همه صاحبنظران و افراد پیشکسوت در حوزه ارتباطات و رسانه برای ارتقای این فعالیت حرفه ای استقبال می کنیم.

جای خالی دستورالعمل‌های حرفه‌ای برای حضور خبرنگاران در شبکه‌های اجتماعی

نوروزپور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به استانداردهای درون‌سازمانی رسانه‌های بین‌المللی گفت: حضور خبرنگاران بین‌المللی در شبکه‌های اجتماعی بر اساس دستورالعمل‌های تعریف‌شده برای آن رسانه‌هاست در حالی که در رسانه‌های داخلی چنین قوانینی تدوین نشده است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم در این زمینه ایرنا پیشتاز باشد و استانداردهای مورد نیاز را برای فعالیت خبرنگاران در شبکه‌های اجتماعی را بزودی تدوین و منتشر خواهیم کرد.

نادری از خانواده ایرناست

مدیرعامل ایرنا همچنین با تشریح دلایل انتخاب معاونت خبر ایرنا گفت: افراد متعددی برای حضور در این جایگاه به من پیشنهاد شدند اما مهم‌ترین مولفه من برای انتخاب این مسئولیت، ایرنایی بودن، عضویت دیرینه در خانواده بزرگ ایرنا همراه با مهارت حرفه‌ای و حسن تعامل با همکاران بود.

نوروزپور با اشاره به سابقه آشنایی خود با نادری معاون خبر جدید  ایرنا، افزود: اخلاق، منش و کارنامه حرفه‌ای ایشان از سال‌ها قبل همواره مورد توجه بوده و پس از بررسی های کارشناسی به این نتیجه رسیدم که او می‌تواند ماموریت‌ها و اهداف مدنظر را در شرایط کنونی انجام دهد. 

نوروزپور همچنین با تشکر از تلاش‌های پدرام الوندی معاون سابق خبر ایرنا از او به عنوان یکی از نخبگان جوان در حوزه ارتباطات و پرانرژی و خلاق در حوزه رسانه نام برد و بر استفاده از همه ظرفیت های ایرنا که سرمایه‌های ارزشمند انسانی سازمان محسوب می شوند تاکید کرد.

پدرام الوندی در این مراسم به عنوان مشاور مدیرعامل در حوزه‌های نرم‌افزاری خبر معرفی شد.

الوندی: خبرنگاران ایرنا همواره در بحران‌ها در کنار مردم بوده اند

پدرام الوندی نیز در این مراسم گفت: زمانی که وارد خبرگزاری ایرنا شدم تصاویر شهدای ایرنا را در اتاق خود قرار دادم و همواره این عزیزان برای من اهمیت ویژه‌ای داشتند، افرادی که همیشه در بحران‌ها در کنار مردم ایران بوده اند.

وی افزود: آنها در حساس‌ترین شرایط کنار مردم قرار گرفتند و چندین نفر از آنها جان خود را در راه ادای تکلیف و فعالیت رسانه ای در جبهه های دفاع مقدس و رویدادهای خارجی نظیر افغانستان و پاکستان از دست دادند.

الوندی در تشریح کارنامه یکساله خود اظهار داشت: روزهای نخست در مسئولیت در ایرنا تعداد بازدیدکنندگان سایت خبرگزاری ۱۲ میلیون بود اما توانستیم در شرایط کنونی که مخالفان هزینه‌های هنگفتی برای تبلیغات ضد نظام می‌کنند شمار بازدیدکنندگان را به ۲۵ میلیون افزایش دهیم .

وی با ابراز امیدواری برای استمرار رویکرد اعتدال در دولت بعدی گفت: دولت برجامی و اعتدالی نیاز آینده کشور و در حال حاضر حمایت از دولت حسن روحانی، حمایت از ایران است.

الوندی همچنین با تمجید از  معاون خبر جدید ایرنا اظهار داشت: محمدرضا نادری گیسور در تمام بخش‌های ایرنا تجربه دارد و نیازهای این حوزه را به‌خوبی می‌شناسد.

انعکاس دستاوردهای دولت در محتواهای چندرسانه‌ای

محمدرضا نادری گیسور معاون خبر جدید ایرنا  نیز در این مراسم از تمام نیروهای فعال در این سازمان خبری دعوت به همکاری کرد و گفت: ایرنای قدیم، جدید، پیشکسوت و تازه‌کار نداریم و خوشحالم امروز تمام طیف‌های مختلف در این جلسه حضور دارند. امیدوارم با کمک یکدیگر بتوانیم مطالبات به‌حق دولت را با تولید آثار فاخر رسانه‌ای پیش ببریم.

وی افزود: تزریق امید و آرامش برای توسعه و پیشرفت کشور مهم‌ترین مولفه‌هایی است که تلاش می‌کنیم با تدوین برنامه‌های صحیح آنها را در ایرنا  محقق سازیم.

نادری با اشاره به ضرورت آموزش حرفه‌ای رسانه‌ای برای فعالان حوزه رسانه‌ گفت: تدابیری برای تربیت خبرنگارهای چندرسانه‌ای اندیشیده ایم تا بتوانند محتواهای ارزنده در راستای انعکاس دستاوردهای دولت و دیگر نیازهای جامعه تولید و منتشر کنند.

مهدی شفیعی معاون اجرایی و وحید رافع معاون مهندسی و فناوری اطلاعات ایرنا نیز در این نشست به تشریح دستاوردها و برنامه های ایرنا حوزه های اجرایی و فنی در سالهای اخیر پرداخته و از تلاش‌های الوندی در مدت ۱۸ ماه مسئولیت معاونت خبر قدردانی کردند

نادری از خبرنگاران باسابقه ایرنا است که بیش از ۲۷ سال در مسئولیت های مختلف اعم از خبرنگار، دبیر، سردبیر و مدیرکل در بخش‌های مختلف خبرگزاری رسمی کشور فعالیت کرده است. خبرنگار حوزه های آموزش و پرورش، مجلس و ریاست جمهوری، سردبیر گروه‌های فرهنگی، گزارش و میزگردهای خبری، آسیا و اقیانوسیه، اخبار شب و مدیریت نظارت و ارزشیابی خبر؛ از جمله سوابق حرفه ای او است.

او همچنین سابقه چند سال مدیرکلی اخبار داخلی و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی ایرنا را در کارنامه خود دارد.

نادری گیسور به دلیل دو دوره حضور به عنوان رییس دفتر ایرنا در مادرید و نایب رییسی اتحادیه خبرنگاران خارجی اسپانیا، تجارب ارزنده حرفه ای نیز در عرصه بین المللی بدست آورده است.

آخرین مسئولیت او، معاونت مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور بوده است.

نادری همچنین در طول سه دهه اخیر با روزنامه های مختلف نظیر ایران، ایرانیان، صبح امروز، انتخاب و جام جم و در مسئولیت های گوناگون همچون خبرنگار، دبیر، معاون سردبیر و معاون مدیرعامل همکاری داشته است.

او مدرس روزنامه نگاری است و کتاب اصول روزنامه نگاری آنلاین از جمله آثار و تالیفات او به شمار می رود. نادری، مدرک کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد در رشته علوم ارتباطات اجتماعی دارد و در مقطع دکتری علوم سیاسی نیز تحصیل کرده است.

پدرام الوندی پیش از نادری و از اول بهمن ۹۷ معاون خبر ایرنا بود، وی اکنون مشاور مدیرعامل ایرناست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =