اولویت‌ها و اهداف شهرداری اصفهان بر قطار شهری متمرکز است

اصفهان- ایرنا- معاون عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: اولویت‌ها و اهداف و مدیریت بخش عمرانی این نهاد متمرکز بر قطار شهری است که تاکنون خط ۲ مترو اصفهان حدود ۱۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ایرج مظفر روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی افزود: تونل غربی خط ۲ مترو اصفهان تاکنون ۲ هزار و ۸۱۵ متر و تونل شرقی ۲ هزار و ۳۶۰ متر حفاری شد و از ۱۶ ایستگاه در خط ۲ مترو سه ایستگاه حفاری شده است.

وی تصریح کرد: با همت‌ها و تلاش‌های صورت گرفته خط یک قطار این کلانشهر به بهره برداری رسید و خط دوم با تمام قدرت دنبال می‌شود.

مظفر با اشاره به تزریق نقدینگی اظهارکرد: در حوزه قطار شهری در سال ۹۵، حدود ۶۱ میلیارد تومان و در سال ۹۸، ۷۱۶ میلیارد تومان تزریق شد و اکنون هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد خط ۲ مترو را داریم.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان بیان کرد: اولویت دوم مدیریت شهری، اجرای رینگ حفاظتی به طول ۸۷.۲ کیلومتر مسیر است که حدود ۴۶ کیلومتر آن در ۱۱ منطقه اصفهان و بقیه در محدوده فرمانداری اصفهان، خمینی شهر و هشت شهر اطراف است.

وی اضافه کرد: قرار است در نیمه اول سال ۱۴۰۰ از کیلومتر صفر در مجاورت کارخانه قند به طول ۹ کیلومتر تا ادامه جاده فرزانگان رونمایی شود و شرق و شمال شرقی اصفهان را از وجود کامیون‌های سنگین و ترددهای خطرناک و تصادفات نجات دهیم.

مظفر بیان کرد: همچنین برای ترافیک در جنوب و جنوب غربی اصفهان(بزرگراه اقارب پرست) مذاکراتی کردیم تا تقاطعی را در بزرگراه سردار کاظمی در شرق زندان احداث کنیم.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان اجرای طرح تراموا را از دیگر پروژه‌های اولویت دار شهرداری برشمرد و خاطرنشان کرد: این پروژه امسال در حد فاصل میدان جمهوری تا میدان آزادی به طول ۷.۵ کیلومتر اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه تفاهمنامه‌ای فی ما بین شهرداری و قرارگاه خاتم الانبیا برای اجرای پروژه تراموا به امضا رسید، گفت: مراحل تهیه نقشه، مطالعات و شناسایی تأسیسات آن انجام شده که امیدواریم در زمان مقرر شاهد آغاز عملیات اجرایی تراموا باشیم.

مظفر خاطرنشان کرد:  تولید مصالح سنگین در سال گذشته ۳۶۰ هزار تن و در سال ۹۷، ۱۱۱ هزار تن بوده که حجم تولید مصالح سه برابر شده است.

وی تصریح کرد: تولید آسفالت در سال ۹۷، ۸۰ هزار تن و در سال گذشته ۲۰۰ هزار تن بوده است، همچنین در سال ۹۷، بیش از ۸۰ هزار تن و در سال گذشته ۲۵۰ هزار تن بتن تولید کردیم.

 معاون عمران شهری شهرداری اصفهان بیان کرد: در سال ۹۷، ۳۶۸ قرارداد با ۲۱۴ میلیارد تومان هزینه و در سال ۹۸، ۵۵۸ قرارداد با ۵۵۶ میلیارد تومان داشتیم که از نظر مبلغی ۱۶۰ درصد و از نظر تعداد ۱۰ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به قراردادهای فعال در اصفهان طی ۲ سال گذشته گفت: در سال ۹۷، ۶۵۴ میلیارد تومان با تعداد ۷۷۷ قرارداد فعال داشتیم و در سال گذشته هزار و ۱۶۸ میلیارد تومان با ۸۷۳ قرار داد داشتیم که از نظر مبلغ ۵۵ درصد و از نظر تعداد ۱۲ درصد رشد داشته است.

مظفر با اشاره به قراردادهای به اتمام رسید، بیان کرد: در سال ۹۷، ۴۵۳ قرارداد به مبلغ ۱۷۳ میلیارد تومان و در سال ۹۸، ۴۷۵ قرارداد به مبلغ ۲۲۶ میلیارد تومان داشتیم که از نظر مبلغ ۳۰ درصد و از نظر تعداد پنج درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: پروژه‌های شاخص بیش از یک میلیارد تومان که تحویل موقت شد، در سال ۹۷، ۲۸ پروژه به مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان و ۹۸، ۳۳ پروژه ۱۴۲ میلیارد تومان بوده که از نظر مبلغ ۲۹ درصد و از نظر تعداد ۱۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گفته وی پروژه مرکز همایش‌ها(سالن اجلاس) سالانه ۲.۵ تا سه درصد پیشرفت فیزیکی داشت که طی ۲ سال اخیر ۱۲ درصد افزایش رسیده است.

در شهر اصفهان افزون بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زندگی می‌کنند.

همچنین این خطه دارای ۱۵ منطقه شهری، هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی مسکونی، ۷۰۰هزار خانه، حدود ۳۶۰ هکتار اراضی آموزشی، ۵۰ هکتار پارکینگ، یکهزار و ۱۰۰ هکتار فضای عمومی و ۳۰۰ هکتار باغ داخل محدوده شهری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =