نخبه های اسکی کشور برای آموزش عازم سوئیس می شوند

یاسوج- ایرنا- رییس فدراسیون اسکی گفت: نخبه های رشته ورزشی اسکی کشور به ویژه در رده های سنی پایین برای گذراندن دوره آموزشی در قالب پروژه استعدادیابی عازم سوئیس می شوند.

به گزارش ایرنا، سید عبدی افتخاری روز سه شنبه در نشست مجمع انتخاباتی هیأت اسکی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: بر همین اساس فدراسیون اسکی تفاهم نامه همکاری با مدرسه اسکی زنیت سوئیس منعقد کرده و با حضور مدرسانی از این کشور المپیاد ۴۵ روزه استعدادهای برتر به زودی در تهران برگزار می شود.

وی افزود: پس از برگزاری این المپیاد افراد نخبه در هر ۲ بخش مردان و زنان رده های مختلف سنی انتخاب و به منظور گذراندن آموزش  های لازم راهی کشور سوئیس شده و در کمپ اسکی این کشور آموزش می بینند. 

رییس فدراسیون اسکی بیان کرد: هم اینک ۲۵ پیست اسکی در ۱۶ استان کشور وجود دارد که همگی آنها نیز فعال هستند.

افتخاری عنوان کرد: تلاش هایی مهم برای توسعه روزافزون رشته ورزشی اسکی کهگیلویه و بویراحمد در سال های گذشته انجام شده که باید تداوم داشته باشد.

وی خواستار تعریف چارچوب مشخص در هیأت اسکی کهگیلویه و بویراحمد شد و ابراز داشت: چنین اقدامی سبب هدف گذاری و برنامه ریزی اصولی، پرهیز از روزمرگی و کسب موفقیت های ارزنده در سال های آینده می شود.

رییس فدراسیون اسکی گفت: رشته ورزشی اسکی کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد و با دلسوزی، وقت گذاشتن و تلاش مضاعف می تواند به نتایج مطلوبی رسیده و پله های ترقی را به سرعت بپیماید.  

افتخاری اظهار داشت: رییس جدید هیأت اسکی کهگیلویه و بویراحمد نگاه ویژه ای به مباحث استعدادیابی و برگزاری رقابت ها و جشنواره ها در رده های مختلف سنی برای کمک به ارتقای روزافزون این رشته ورزشی در استان کند.

وی افزود: استفاده از تجارب ارزنده پیشکسوتان و افراد توانمند در هیأت اسکی کهگیلویه و بویراحمد به دور از هرگونه جناح بندی سیاسی یا منفعت طلبی ضروری است.

افتخاری بیان کرد: مسؤولان فدراسیون اسکی برای حمایت از هیأت و ورزشکاران رشته اسکی کهگیلویه و بویراحمد آمادگی داشته و اقدام های لازم را انجام می دهند.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: انتظار می رود که مسؤولان فدراسیون اسکی نگاه خاصی به هیأت و ورزشکاران این رشته در استان داشته باشند هر چند که محدودیت منابع و امکانات در فدراسیون وجود دارد.

سید محمدتقی علوی با اشاره به تخریب و سرقت تعدادی از وسایل پیست اسکی یاسوج در سال های گذشته، اظهار داشت: برخی تجهیزات و امکانات مورد نیاز این پیست از جمله دستگاه برف کوب با رایزنی های لازم و حمایت های مسؤولان فدراسیون تأمین شد.

وی افزود: رییس جدید هیأت اسکی کهگیلویه و بویراحمد پیگیری های لازم برای کاهش مشکلات پیست اسکی یاسوج و رونق بیش از پیش این رشته ورزشی در استان را انجام دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: استعدادیابی در هر ۲ بخش مردان و زنان به ویژه در رده های سنی پایین از دیگر اموری است که باید رییس جدید هیأت اسکی این استان مدنظر قرار داده و برای تحقق مطلوب آنها بکوشد.

علوی عنوان کرد: روش های جدید و به روز برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای رشته ورزشی اسکی در کهگیلویه و بویراحمد از سوی مربیان به کار گرفته شود.

وی ابراز داشت: کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت ها و استعدادهای چشمگیر در رشته ورزشی اسکی است که در صورت حمایت هر چه بیشتر از سوی متولیان امر می توانند در عرصه ملی مطرح شوند.

علوی گفت: رشته ورزشی اسکی کهگیلویه و بویراحمد با برنامه ریزی مدون و توجه جدی تر توانایی کسب موفقیت های مهم در کشور را دارد.

برخی از مهمترین برنامه های مطرح شده در این مجمع از سوی تنها کاندیدای تصدی پست ریاست هیأت اسکی کهگیلویه و بویراحمد شامل استعدادیابی، تأسیس مدارس اسکی، افزایش تعامل با فدراسیون، همگانی کردن اسکی، همدلی روزافزون با اداره کل ورزش و جوانان، اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه های استان، برگزاری مسابقات و جشنواره ها در رده های مختلف سنی، فراهم کردن زمینه و شرایط برای حضور ورزشکاران استان در رقابت های منطقه ای و ملی، میزبانی رقابت های منطقه ای و ملی، برگزاری دوره ها و کلاس های آموزشی مربیگری و داوری، تأمین زیرساخت ها، امکانات و تجهیزات و استفاده از تجربیات پیشکسوتان بود.

تعداد اعضای شرکت کننده در این مجمع ۱۶ نفر بود که ۲ نفر غایب و ۲ نفر نیز حق رأی دادن نداشتند.

۲ کاندیدای تصدی پست ریاست هیأت اسکی کهگیلویه و بویراحمد در این مجمع شامل امید مدحتی و حمید زرافشان بودند که مدحتی انصراف داد.

پس از رأی گیری حمید زرافشان از مجموع ۱۲ رأی مأخوذه با کسب کل آرا به مدت چهار سال به عنوان رییس هیأت اسکی کهگیلویه و بویراحمد انتخاب و معرفی شد.

تعداد ورزشکاران ساماندهی شده مرد و زن کهگیلویه و بویراحمد در رشته های مختلف افزون بر ۵۰ هزار نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =