رییس شورای شهر مشهد: سلب صلاحیت عضو این شورا از اختیارات هیات حل اختلاف استان است

مشهد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: سلب صلاحیت از امیر شهلا برای عضویت در شورای شهر از اختیارات هیات حل اختلاف استان است.

محمد رضا حیدری عصر سه‌شنبه در حاشیه جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در جمع خبرنگاران در باره وضعیت عضویت امیر شهلا در این شورا افزود: اسفند ۹۶ پرونده‌ای در دستگاه قضایی استان برای این عضو شورای شهر تشکیل شد و دادگاه بدوی وی را از اتهامات اخلاقی تبرئه کرد.
وی ادامه داد: این عضو شورا برای یکی دو مورد از سایر اتهامات نیز در دادگاه تجدید نظر با لحاظ جریمه نقدی تبرئه شد اما با شکایت رییس کل دادگستری استان این رای برائت در دیوان عالی کشور نقض شد.
رییس شورای شهر مشهد گفت: اعمال نفوذ در کمیسیون ماده صد و شروع به ارتشا از جرایم امیر شهلا عنوان شده است که برمی‌گردد به تقاضای وی از فردی که از شهرداری تخفیفی گرفته بود تا برای کشت حلزون فرد نیازمندی کمکی انجام دهد، این فرد کمکی انجام نداد اما تعبیر دادگاه این بود که این درخواست شروع به ارتشاست.
وی افزود: هم‌اکنون محکومیت این عضو شورا اجرا شده و سلب صلاحیت وی از عضویت شورای شهر مشهد از اختیارات هیات حل اختلاف استان است، مقدمات باید توسط فرمانداری و شورای شهر فراهم شده و فرایند حقوقی در این خصوص طی شود.
حیدری ادامه داد: از نظر ما غیبت این عضو شورا تاکنون موجه و براساس تعلیق دادستانی بوده و طبق آیین نامه چنانچه از امروز ۶ جلسه پیاپی در جلسات علنی حضور پیدا نکند، غیبت غیرموجه است و باید موضوع با همراهی، تبادل نظر و استناد قانونی حل شود.
پرونده قضایی امیر شهلا عضو پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد، نخستین بار روز سوم اردیبهشت ۱۳۹۷ با اعلام بازداشت وی توسط معاون دادستان مشهد خبری شد اما او در سومین روز خرداد ۱۳۹۷ با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.  حکم این عضو شورای شهر از ۲۵ خرداد ماه جاری اجرا شد.
شورای اسلامی شهر سه و نیم میلیون نفری مشهد ۱۵ عضو دارد و با اجرای این حکم طبق قانون باید منتظر ورود نخستین عضو علی‌البدل به پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =